۱۳۹۷/۰۸/۱۵
۳:۲۳ ب٫ظ

آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای عراق از مسیحیان جهان و تمامی پیروان ادیان و مذاهب جهان را به مشارکت در پیاده روی اربعین سال آینده دعوت کرد.

آیت الله مدرسی مسیحیان جهان را به زیارت کربلا دعوت کرد

به گزارش الأمه:

آیت الله سید محمد تقی مدرسی از علمای عراق، مسیحیان جهان و تمامی پیروان ادیان و مذاهب جهان را به مشارکت در پیاده روی اربعین سال آینده دعوت کرد.

آیت الله مدرسی در دیدار جمعی از علما و آکادمی ها به تعامل جهانی با نهضت حسینی اشاره کرد و گفت: وقت آن رسیده که مسیحیان و پیروان ادیان دیگر در مراسم اربعین سال آینده راهی کربلا شوند و آثار این زیارت و پیاده روی، رفتار و فرهنگ پیروان اهل بیت (ع) را مشاهده کنند.

ایشان تصریح کرد: ملت های غربی حضور گسترده مبلغین و منبریان حسینی را در دهه های گذشته مشاهده کردند و شنیدند و دانستند که امام حسین(ع) کیست و نهضت ایشان چیست.

این عالم عراقی ادامه داد: این بُعد نظری نهضت بود و بعد عملی آن با سفر به کربلا و لمس کردن واقعیت هایی که مردم در آن زندگی می کنند و با میلیون ها جمعیت در ایام اربعین راهی کربلا می شوند و اینکه چه چیزی آنان این کار وا می دارد، تکمیل می شود.

آیت الله مدرسی اشاره کرد: از پاپ واتیکان و رهبر کلیسای کاتولیک جهان برای مشارکت در زیارت اربعین و مشاهده ابعاد دینی و تمدنی این راهپیمایی بزرگ مردمی دعوت کردیم.

 

منبع: حوزه نیوز