۱۳۹۷/۰۷/۰۴
۲:۳۸ ب٫ظ

قائم مقام رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین از برپایی ۵۰۰ موکب ایرانی در استان کربلا همزمان با ایام اربعین حسینی خبر داد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران هرگز به دنبال در دست گرفتن مراسم اربیعن نبوده است.

قائم مقام رییس ستاد بازسازی عتبات در اربعین:

ایران به‌دنبال در دست گرفتن مراسم اربعین نیست

به گزارش الأمه:

جمشید گودرزی با اشاره به جلسه اخیر کمیته مشترک اربعین ایران و عراق که در کربلا برگزار شد، گفت: در این جلسه که مصطفی مرادیان وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در بغداد و عقیل الطریحی ـ‌ استاندار کربلا ـ‌حضور داشتند توافقاتی در زمینه تسهیل ورود  و خدمات رسانی موکب‌های ایرانی صورت گرفت.

وی با اشاره به این‌که میزبان اصلی کنگره عظیم اربعین حسینی مردم و دولت عراق هستند، بیان کرد: حضور موکب‌های ایرانی تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی و کمک به برادران عراقی است.

او با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی هرگز دنبال دخالت در امور داخلی عراق و در دست گرفتن مدیریت برپایی کنگره عظیم اربعین نیست، ادامه داد: امسال شاهد ارتقاء خدمات‌دهی موکب‌های مشترک ایرانی و عراقی خواهیم بود.

وی افزود: برخی ظرفیت‌ها را مردم عراق دارند مثل زمین، ارتباطات محلی و ... که موکب‌داران ایرانی می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند تا بتوانند خدمات بهتر و بیشتری انجام دهند، موکب‌داران ایرانی هم ظرفیت‌های خاص خود را دارند که در تجمیع با ظرفیت‌های موکب‌داران عراقی بهبود پیدا می‌کند.

قائم مقام رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین گفت: این تعامل و همکاری باعث الفت و برادری بیشتر بین دو ملت می‌شود که ما هم آن را توصیه می‌کنیم. سال گذشته تعدادی موکب مشترک بین ایرانی‌ها و عراقی‌ها ایجاد شد که امسال نیز متقاضی برای تشکیل موکب‌های مشترک بیشتر شده است.

گودرزی با بیان اینکه برای مراسم اربعین امسال حضور ۵۰۰ موکب ایرانی در استان کربلا قطعی شده است افزود: با استاندار کربلا برای واگذاری امانی اراضی دولتی به موکب‌های ایرانی در ایام اربعین و تسهیل تردد خادمان موکب‌ها توافقاتی شده است.

 

منبع: ایسنا