۱۳۹۷/۰۷/۲۴
۱:۴۳ ب٫ظ

جشنواره سینمایی «روزهای فلسطین» با نمایش ۶۰ فیلم عربی و غیرعربی از ۱۷ اکتبر در شهرهای فلسطین اشغالی برگزار می شود.

جشنواره سینمایی«روزهای فلسطین»

به گزارش الأمه:

 پنجمین دوره جشنوارهای سینمایی «روزهای فلسطین» به همت بنیاد filmlab  فلسطین با هدف قرار دادن فلسطین در برنامه صنعت فیلم سازی جهانی و ترویج فیلم های داخلی و بین المللی برای کمک به احیای فرهنگ سینمایی در فلسطین از 17 اکتبر آغاز می شود و تا 23 اکتبر ادامه دارد.

 

«خلود بدوی» سخنگوی این جشنواره در گفتگو با رادیو رایة، گفت: پنجمین دوره این جشنواره در پنج شهر قدس، رام الله، بیت لحم، نابلس، نوار غزه برگزار می شود و این جشنواره بر نمایش فیلم های درباره حوادث نکبت و پناهندگی و مشکلات فلسطینی ها تمرکز دارد.

 

بدوی افزود: در این جشنواره 60 فیلم محلی، عربی و جهانی از 20 کشور جهان به نمایش گذاشته می شود؛ این فیلم ها شامل فیلم بلند؛ مستند، فیلم کوتاه و انیشمین می شود.

 

وی ادامه داد: برای دومین سال متوالی انجمن فیلمسازان میزبان بیش از 50 میهمان ویژه در بخش سینمای جهان و عرب خواهد بود و این انجمن فرصتی برای علاقه مندان است تا با متخصصان و بزرگان سینمایی و تجربه شان آشنا شود. نشست انجمن فیلمسازان در طول سه روزاز 18 اکتبر در رام الله و بیت لحم برگزار می شود.

 

سخنگوی این جشنواره افزود: بخشی از این فیلم ها، کودکان و دانشجویان مدارس را در برمی گیرد و نمایش این فیلم ها در ۲ بخش ظهر و شب است.

 

این جشنواره با نمایش فیلم «البرج» که درباره حوادث پناهندگان در اردوگاه برج البراجنه در لبنان است، کار خود را آغاز می کند و با فیلم سوری « يوم أضعت ظلي» (روزی سایه ام را از دست دادم) پایان می یابد.

 

در این جشنواره فیلم های دیگر مانند فیلم مصری «یوم الدین» به کارگردانی «ابوبکر شوقی»، فیلم عراقی «الرحلة» به کارگردانی «محمد جبر» به نمایش گذاشته می شود.


منبع: شبستان