۱۳۹۷/۰۵/۰۷
۱۱:۴۴ ق٫ظ

سال ۹۲ بود که روحانی متواضع و مبلغ علوم دینی افغانستانی، برای نخستین بار لباس رزمندگی به تن کرد و در قامت یک رزمنده مدافع حرم همراه با همرزمانش در لشکر فاطمیون برای دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) راهی سوریه شد.

روایت شهید مکیان از روحانی شهید فاطمیون

 

به گزارش الأمه به نقل از تسنیم:

 شهید احمد مکیان یکی از روحانیون و ورزشکاران شهرک طالقانی ماهشهر و حافظ کل قرآن بود. این شهید مدافع حرم سال 1374 در کوی طالقانی (کوره‌ها) در ماهشهر به دنیا آمد و سپس در خانواده‌ای مذهبی و روحانی در آبادان تربیت شد. پدر این شهید والامقام، مجید مکیان از روحانیون معروف آبادان به شمار می‌رود. شهید احمد مکیان از جوانترین شهدای مدافع حرم به شمار می‌رود. او یکی از رزمندگان ایرانی لشکر فاطموین بود که از ناحیه پهلو، مورد اصابت موشک قرار گرفت و در خرداد سال 95 به خیل شهدای مدافع حرم پیوست. او یکی از همرزمان حجت الاسلام شهید هاشمی نژاد از روحانیون شهید فاطمیون بود و خاطرات بسیاری از او داشت.

شهید سید محمدمهدی هاشمی‌نژاد در دهمین روز از شهریور 1360 در یک خانواده مذهبی و اصیل افغانستانی ساکن مشهد مقدس به دنیا آمد. پدر او حجت الاسلام و المسلمین سید حبیب‌الله هاشمی‌نژاد از اساتید حوزه علمیه بود. سال 1380  با ورود به مدرسه علمیه مؤمنیه از مدارس تابعه جامعه المصطفی العالمیه (مرکز جهانی علوم اسلامی سابق)، رسماً طلبه حوزه علمیه قم شد. سال 92 بود که روحانی متواضع و مبلغ علوم دینی افغانستانی، برای نخستین بار لباس رزمندگی به تن کرد و در قامت یک رزمنده مدافع حرم همراه با همرزمانش در لشکر فاطمیون برای دفاع از حریم اهل بیت عصمت و طهارت(ع) راهی سوریه شد. و بعد از بارها حضور در سوریه، 22 اسفند ماه سال 94 بود که توسط تروریست‌های تکفیری به شهادت رسید. اما 9 ماه طول کشید تا پیکر مطهر این شهید مدافع حرم افغانستانی به خانه بازگردد.

 

برای دیدن فیلم روایت شهید احمد مکیان از شهید فاطمیون اینجا کلیک کنید.