۱۳۹۷/۰۵/۱۷
۱۰:۴۷ ق٫ظ

یک مسجد مصری در شهر دمنهور رقابت متفاوتی برای تشویق کودکان ۱۴-۱۰ ساله به نماز صبح برگزار کرده است که در آن کودکانی که ۴۰ روز پشت سرهم در مراسم نماز صبح مسجد شرکت کنند، جوایزی دریافت می کنند.

مسجد مصری «مسابقه نماز صبح برای کودکان» برگزار می کند

به گزارش الأمه به نقل از حوزه:

 یک مسجد مصری در شهر در دمنهور واقع در منطقه ساحلی البحریه، رقامت متفاوتی برای تشویق کودکان سنین 10-14 ساله برای شرکت در مراسم نماز صبح در مساجد برگزار کرده است و به کودکانی که 40 روز پشت سرهم در مسجد نماز صبح ادا کنند، 1000 پوند مصری (55 دلار) داده می شود.

محمد عالم عضو هیات مدیریت مسجد ناصر در شهر دمنهور اعلام کرد: یک فرد خیٌر 10 هزار دلار برای شرکت کودکان در این رقابت ها در اختیار ما گذاشته است و ما به 10 برنده نخست این مسابقه در روز جمعه 11 سپتامبر جوایز را اهداء می کنیم. اگر تعداد برندگان از 10 نفر بیشتر شود، به قید قرعه جوایز داده خواهند شد.

به گفته عالم شرکت در این  مسابقه، صبح روز یکشنبه 5 آگوست انجام گرفته است. ساکنان این شهر نیز از این ایده استقبال کرده اند. روزنامه مصراوی که با مونا احمد یکی از ساکنان این شهر مصاحبه کرده به نقل قول از او گفت: امیدوارم این ایده در تمامی شهرهای سرتاسر کشور به اجرا گذاشته شود و با اهدای مالی کوچک بتوانیم کودکان را به ادای بیشتر نماز و تقویت زندگی معنوی تشویق کنیم.

محمد ریحان یکی دیگر از ساکنان این شهر نیز گفت: این کار کمک می کند کودکان یاد بگیرند روزهایشان را بهتر تنظیم کنند، در عوض اینکه در تمام طول شب در خیابان ها بازی کرده و هنگام روز به خواب بروند.

گفتنی است پیش از این نیز رقابت مشابهی در مسجد استانبول در ترکیه به اجرا گذاشته شد و مسئولین این مسجد به گروهی از کودکان ترکی که برای 40 روز پشت سرهم در نماز صبح مسجد شرکت کرده بودند، هدایایی مانند دوچرخه اهداء کرده بودند.