۱۳۹۷/۰۷/۱۱
۳:۲۳ ب٫ظ

شیخ عکرمة صبری گفت: اشغالگران اسرائیلی کاری کرده اند که نماز خواندن و قرائت قرآن در مسجدالاقصی و صحن های آن برای مسلمانان همراه با ترس و وحشت باشد و از این رو ما نیازمند یاری ملت ها و دولت های اسلامی و عربی هستیم.

خطیب مسجدالاقصی:

نماز در مسجدالاقصی ترسناک شده و نیازمند یاری مسلمانان هستیم

به گزارش الأمه:

 شیخ عکرمة صبری رئیس هیئت عالی اسلامی و خطیب مسجدالاقصی روز گذشته در گفتگو با روزنامه "فلسطین" گفت: اشغالگران اسرائیلی کاری کرده اند که نماز خواندن و قرائت قرآن در مسجدالاقصی و صحن های آن برای مسلمانان همراه با ترس و وحشت باشد و از این رو ما نیازمند یاری ملت ها و دولت های اسلامی و عربی هستیم.

وی افزود: نیروهای اشغالگر مدام در تعقیب نمازگزاران و نگهبانان مسجدالاقصی هستند به گونه ای که دیگر جایی نمانده که مسلمانی بتواند با خیال راحت دو رکعت نماز در آنجا بخواند و مجازات های دسته جمعی اشغالگران قدس نسبت به مسلمانان به گونه ای است که مسجدالاقصی از مسلمانان خالی شده و عرصه برای ورود روزانه یهودیان افراطی و هتک حرمت مسجدالاقصی توسط آنها خالی شده است.

شیخ صبری در ادامه تاکید کرد ارزش و اهمیت مسجدالاقصی کمتر از مسجدالحرام و مسجد پیامبر(ص) نیست و ما از مسلمانان و جامعه بین الملل انتظار داریم بر اشغالگران فشار بیاورند، تا دست از تعقیب و آزار نمازگزاران مسلمان بردارند و از مسلمانان و کشورهای عربی می خواهیم به داد قدس و قداست و جایگاه دینی آن برسند.

 

منبع: حوزه نیوز