۱۳۹۸/۰۲/۱۱
۱۰:۰۱ ق٫ظ

مدیر شبکه ماهواره‌ای کربلا، آمادگی این شبکه را برای استفاده از ظرفیت خبری خبرگزاری بین‌المللی ایکنا اعلام کرد.

آمادگی شبکه کربلا برای استفاده از ظرفیت خبری ایکنا

به گزارش الأمه:

هیئت خبرگزاری ایکنا بعدازظهر دیروز (۱۰ اردیبهشت‌ماه) با حضور در مجموعه شبکه ماهواره‌ای کربلا با مدیر این شبکه دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار هیئت ایکنا گزارشی از روند تولید و انتشار اخبار در این خبرگزاری و زبان‌های فعال آن و همچنین، جریان‌سازی خبری این رسانه ارائه داد و اعلام کرد: ایکنا علاوه بر پوشش اخبار و فعالیت‌های قرآنی، به موضوعات و مناسبت‌های دینی روز، تحولات مهم منطقه و مسائل مختلف مرتبط با حوزه جهان اسلام و اقلیت‌های مسلمان ساکن در جوامع غربی نیز نگاه خاصی دارد.

حیدر نوری جلوخان، مدیر شبکه کربلا
در ادامه حیدر نوری جلوخان ضمن استقبال از حضور هیئت ایکنا در محل این شبکه ماهواره‌ای، اعلام کرد که خبرگزاری بین‌المللی قرآن و فعالیت‌های آن امروز برای جامعه قرآنی عراق کاملاً شناخته شده است و تقریباً تمامی فعالان قرآنی عراق با این رسانه آشنایی دارند.


وی با اشاره به اینکه حدود ۱۰ سال از تأسیس شبکه ماهواره‌ای کربلا می‌گذرد، گفت: این شبکه در طول سالیان اخیر چندین دفتر در کشورهای مختلف راه‌اندازی کرده و پس از مدتی ضرورت تأسیس شبکه ماهواره‌ای قرآن احساس شد که این شبکه در مارس سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی شد.

این فعال رسانه‌ای عراق در ادامه گفت: شبکه ماهواره‌ای کربلا از حدود یک سال و نیم پیش نیز شبکه ماهواره‌ای السفیر را به زبان انگلیسی راه‌اندازی کرد که مقر آن در لندن قرار دارد و این شبکه قصد داشت کانال‌های دیگری به زبان‌های انگلیسی و آلمانی راه‌اندازی کند که فعلاً به دلیل مسائل مالی متوقف شده است.

جشنواره سینمایی «النهج»
حیدرنوری جلوخان گفت: همچنین، این شبکه با هدف معرفی سینمای پاک و معتدل، جشنواره سینمایی «النهج» را تأسیس کرده که پنجمین دوره آن اخیراً برگزار شد.مدیر شبکه ماهواره‌ای کربلا با اشاره به اینکه این شبکه آمادگی همکاری با تمامی رسانه‌های مرتبط با سیاست‌های کلی خود از جمله ایکنا را دارد، گفت: شبکه ماهواره‌ای قرآن وابسته به شبکه کربلاست و یک بخش خبری روزانه دارد که به انتشار اخبار متنوع قرآنی جهان می‌پردازد و با توجه به ظرفیت خوبی که ایکنا در این در این زمینه دارد، می‌تواند اخبار و گزارش‌هایی را در این زمینه در اختیار شبکه قرآن قرار دهد.


واحد اخبار شبکه ماهواره‌ای کربلا از دیگر بخش‌هایی بود که هیئت ایکنا از آن بازدید کرد و از روند تولید اخبار این شبکه مطلع شد.

علاء السلامی، مدیر واحد اخبار شبکه کربلا، نیز در این دیدار شبکه کربلا را رسانه‌ای دینی و اعتقادی دانست و گفت: در حال حاضر حدود ۵۰ خبرنگار در عراق و کشورهای مختلف جهان داریم که در کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا هم حضور دارند.

وی افزود: ترویج معارف و مبانی اهل بیت‌(ع)، فعالیت اساسی این شبکه است، اما در کنار آن به موضوعات روز جامعه اعم از مسائل دینی، فرهنگی، هنری و.. نیز پرداخته می‌شود و اخبار مراکز اسلامی آمریکا و اروپا نیز از سوی خبرنگاران پوشش داده می‌شود.بخش انیمیشن، آرشیو، اتاق پخش تصویر زنده و پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه ماهواره‌ای کربلا از دیگر بخش‌های بود که هیئت ایکنا از آن بازدید کرد.

همچنین، از آنجا که قرار است مسابقات ملی قرآن «قاری و مؤذن» عراق در ماه مبارک رمضان از سوی شبکه ماهواره‌ای کربلا برگزار شود، دکور این مسابقات در حال ساخت بود.

بازدید از کارگاه ساخت دکورهای شبکه ماهواره‌ای کربلا آخرین بخشی بود که هیئت خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از آن بازدید کرد.

یادآوری می‌شود هیئتی از خبرگزاری ایکنا با هدف بازدید از مراکز و مؤسسات قرآنی وابسته به آستان‌های مقدس حسینی، عباسی و علوی و مجموعه شبکه ماهواره‌ای کربلا به عراق سفر کرده است.

 

منبع: ایکنا