۱۳۹۷/۱۱/۱۸
۴:۵۶ ب٫ظ

مرحله نهایی مسابقات قرآن دانش‌آموزان پسر مدارس شهرها و روستاهای «کارگیل» هند به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در این شهر برگزار شد.

برگزاری مسابقات قرآن دانش‌آموزی در هند

به گزارش الأمه:

مرحله نهایی مسابقات قرآن مدارس شهرها و روستاهای کارگیل در بخش پسران به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و به همت بسیج روحانیون مؤسسه یادبود امام خمینی(ره) کارگیل دیروز ۱۶ بهمن (۵ فوریه) در مسجد جامع این شهر افتتاح شد.

این مراسم با تلاوت یکی از طلاب مؤسسه امام خمینی کارگیل آغاز شد و در ادامه شرکت‌کنندگان به ترتیب به قرائت قرآن پرداختند.

حجت‌الاسلام صادق رجایی، رئیس مؤسسه یادبود امام خمینی شهر کارگیل، در این مراسم اظهار کرد: قرائت نخستین گام در نزدیک شدن به قرآن کریم است و پس از آن همه باید به درک معنای قرآن توجه کنیم و به دنبال عمل کردن به فرامین قرآن در زندگی باشیم تا مشکلات افراد و جامعه برطرف شود.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران الگویی برای جهانیان است. این کشور اجرای قوانین و فرامین قرآن کریم را دنبال می‌کند و به موفقیت‌های بزرگ در همه زمینه‌ها و پیامدها می‌اندیشد.

بنا بر این گزارش، از ۱۲ دارالقرآن موجود در کارگیل، ۲۴ دانش‌آموز پسر در این مسابقه شرکت کردند و مسابقات مرحله نهایی مدارس کارگیل ویژه دختران نیز امروز ۱۷ بهمن (۶ فوریه) برگزار می‌شود.

برگزاری مسابقات قرآن در «کارگیل» هند

برگزاری مسابقات قرآن در «کارگیل» هند
منبع: ایکنا