۱۳۹۷/۱۲/۲۲
۹:۴۵ ق٫ظ

«شیخ عبدالفتاح البسطراوی» مدیر منطقه الازهر در استان «البحیره» مصر و کشیش «تئوفیل نسیم» نماینده کلیسای قبطی این کشور در سمینار «سند برادری انسانی» نسخه‌ای از قرآن و انجیل را با یکدیگر تبادل کردند.

تبادل قرآن و انجیل میان الازهر و کلیسای قبطی مصر

به گزارش الأمه:

 سمینار «سند برادری در انسانی»  دیروز(۲۰ اسفندماه) در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی  شهر «دمنهور» مصر با حضور شیخ عبدالفتاح البسطراوی، مدیر منطقه الازهر در البحیره، کشیش «تئوفیل نسیم» نماینده کلیسا و بشارة عبدالملک عضو شورای محلی برگزار شد.

شیخ عبدالفتاح البسطراوی، در این سمینار که در حاشیه پنجمین روز از نمایشگاه کتاب شهر دمنهور برگزار شد، تصریح کرد: این سمینار روحیه برادری میان دو گروه از مردم و روابط محکم میان مسلمانان و مسیحیان را به تصویر می‎کشد.

وی با اشاره به رویکرد مشابه ادیان در مبارزه با تروریسم، به آیاتی از قرآن کریم استناد و تاکید کرد: تروریسم هیچ ارتباطی با ادیان آسمانی ندارد.

کشیش «تئوفیل نسیم»، نماینده کلیسا نیز در سخنانی تصریح کرد: همه ادیان آسمانی بر همکاری، برادری و محبت تاکید دارند.

وی با بیان این که سند برادری انسانی با «بسم الله الذي خلق البشر جميعا متساوين في الكرامة»(به نام خداوندی که همه انسان‌ها را با کرامتی مساوی آفرید) بر لزوم ایجاد تغییر در اندیشه‌ها، احساسات، موضع‌گیری‌ها و رفتارها تاکید کرد.

در این سمینار همچنین  شیخ عبدالفتاح البسطراوی و کشیش تئوفیل نسیم به منظور تاکید بر روحیه محبت و برادری میان مسلمانان و مسیحیان، نسخه‌ای از قرآن و انجیل را با یکدیگر تبادل کردند.

بسطراوی و نسیم بعد از پایان نشست از غرفه‌های الازهر و کلیسای مصر در نمایشگاه کتاب دیدن کردند. چهارمین نمایشگاه کتاب شهر دمنهور از روز پنجشنبه (۱۶ اسفندماه) آغاز شده و تا شنبه (۲۵ اسفندماه) ادامه دارد.

 

منبع: ایکنا