لبنان

نشست هم اندیشی روشنفکران لبنانی برگزار شد

نشست هم اندیشی ۳۰ تن از روشنفکران و تحلیلگران لبنانی به مناسبت شهادت سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه در محل رایزنی فرهنگی ایران در بیروت برگزار شد.

در همایش نکوداشت مرحوم علامه سید جعفر مرتضی درباره نگاه جریانی او به تاریخ مطرح شد

علامه دست‌های آلوده بنی‌امیه را رو کرد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی مهدوی‌راد، استاد دانشگاه تهران در مراسم بزرگداشت علامه جعفر مرتضی عاملی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامیگفت: علامه مرتضی به تاریخ به صورت جریانی نگاه می‌کرد و نه جزیره‌ای؛ میان حوادث تاریخی پیوند برقرار و دست‌های آلوده را کشف می‌کرد.

نویسنده لبنانی: روابط مسیحیت با ایران به پیش از اسلام باز می گردد

«سرکیس ابوزید» نویسنده لبنانی روز شنبه در نشست همزیستی ادیان در دوران بحران ها در لبنان گفت: روابط مسیحیت با ایران به پیش از اسلام باز می گردد.

برگزاری مراسمی ویژه شهادت سردار سلیمانی در لبنان

مراسم ویژه شهادت سردار سلیمانی با حضور تعدادی از مقامات حزب‌الله و بسیاری از شخصیت‌های لبنانی و فلسطینی در ضاحیه بیروت و شهر صور لبنان برگزار شد.

داستان تو فراتر از دیگر داستان‌ها شد

خانم امل طنانه شاعر لبنانی قصیده ای در رثای شهید حاج قاسم سلیمانی برای خبرنگار الأمه ارسال کرده است.

آیین تشییع سردار سلیمانی در کرمان، تِرَند توییتر لبنان شد

پس از حضور میلیونی مردم در آیین تشییع پیکر سردار شهید «قاسم سلیمانی» در کرمان، نام این شهر با بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ توییت در صدر لیست ترند پایگاه توییتر لبنان قرار گرفت.

لبنان و فلسطین عزادار سردار دلها

مساجد شیعیان لبنان یکپارچه محل محکومیت جنایت آمریکا شده است. همه خواهان انتقام خون حاج قاسم چهره بین المللی مقاومت هستند.

یادی از پیغامبر ایران در لبنان

در آستانه ی سومین سالروز درگذشت «ویکتور الکِک» نویسنده ی فارسی دان لبنانی، جمعه شب ششم دی ماه 98 به اتفاق همسرم نزد همسر و فرزندان وی در منطقه ی مسیحی نشین «حازمیه» در شرق بیروت رفتیم و سالروز میلاد پیامبر صلح و دوستی را به آنان تبریک گفتیم.

رایزن فرهنگی:

ایران روابط مسیحیان و مسلمانان را بهبود بخشیده است

«عباس خامه یار» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان گفت: پس از انقلاب اسلامی، روابط میان مسیحیان و مسلمانان در ایران بهبود یافته است.

عیدانه‌ای از نوع صهیونیستی‌

رایزن فرهنگی ایران در لبنان یادداشتی با عنوان «عیدانه‌ای از نوع صهیونیستی‌» نوشت.