فرهنگی عمومی و قرآنی

در حسینیه هنر برگزار می شود

سردار حاج رحیم نوعی اقدم مهمان دوازدهمین نشست «مدافعان فرهنگی حرم»

دوازدهمین نشست «مدافعان فرهنگی حرم» با حضور سردار حاج رحیم نوعی اقدم فرمانده قرارگاه حضرت زینب سلام الله علیها در سوریه برگزار می شود.

طراحی اپلیکیشن کمک به یادگیری قرآن در مالزی

یک جوان مالزیایی اپلیکیشنی را طراحی کرده که قادر است به یادگیری قرآن از سوی کاربران کمک و آنان را در قرائت آیات دشوار یاری کند.

مرکز «الجواهریه» کاظمین؛ کانون گردهمایی خدام الحسین(ع) و پناهگاه اهالی قرآن

خاندان جواهری یکی از قدیمی‌ترین خانواده‌های کاظمین در عراق است و اسناد و مدارک قدیمی، حضور آنها را در این منطقه از بغداد از سال ۱۲۲۱ هجری قمری تأیید می‌‌‌کند. این خاندان مرکز فرهنگی قرآنی «الجواهریه» را در کاظمین تأسیس کرده است.

استرداد دومین بخش از قرآن خطی حراجی لندن به مصر

وزیر فرهنگ مصر از استرداد جزء شانزدهم قرآن یک نسخه خطی کمیاب کلام وحی مربوط به دوره سلطان «قانصوه الغوری»، آخرین فرمانروای ممالیک در مصر، از لندن به این کشور خبر داد.

تجلی عشق و ارادت به اهل بیت(ع) در اشعار شُعرای پاکستان

کتاب «بیاض نور» مجموعه اشعار خانم تنویر فاطمه، ادیب و شاعره برجسته پاکستان در وصف اهل بیت(ع) به زبان اردو در راولپندی رونمایی شد.

پیشرفت ۴۷ درصدی احداث صحن حضرت زینب (س) در کربلا

طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در قالب احداث صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) تاکنون ۴۷ درصد پیشرفت داشته که در این طرح قرار است ساختمانی ۱۵ متر پایین‌تر از سطح زمین با ۲ طبقه روی زمین و ۳ طبقه زیر زمین ساخته شود.

«شام ملیتا» روایتی از سفر به لبنان و سوریه

«شام ملیتا» روایتی از سفر به لبنان و سوریه در روز چهارشنبه 20 آذر 1398 در پاتوق کتاب تهران رونمایی می‌شود.

“عیسی” در سینما حقیقت

همزمان با اکران فیلم مستند "عیسی" در جشنواره سینما حقیقت، پوستر و تیزر این مستند رونمایی شد.

فارغ‌التحصیلی نخستین قرآن‌آموزان مرکز اسلامی ابوجا

مراسم فارغ‌التحصیلی نخستین گروه از شرکت‌کنندگان دوره قرآن‌آموزی مرکز اسلامی «لیلا دوگونیارو» در ابوجا، پایتخت نیجریه، برگزار شد.

رقابت ۵۶ معلول ذهنی در مسابقه ملی قرآن بحرین

مسابقات ملی قرآن «أجران» ویژه معلولان ذهنی، از فردا، ۱۹ آذرماه، با مشارکت ۵۶ شرکت‌کننده در دو بخش آقایان و بانوان در بحرین آغاز به کار می‌کند.