مصاحبه

گفت‌وگو با حبیب عبدالحسین، مدیر سایت «پرس تی‌وی» در خصوص بازتاب شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

حقیقت را به مخاطب نشان دادیم

حضور گسترده و کم‌‌سابقه مردم ایران در شهرهای مختلف کشورمان و در قالب عزاداری‌های متعدد برگزار شده است. از روز جمعه تا برنامه تشییع سردار شهید سلیمانی در روز سه‌شنبه اکثر شبکه‌های رسانه ملی از شبکه یک تا پنج گرفته تا شبکه افق و «پرس تی‌وی»، ویژه‌برنامه‌هایی ترتیب دادند.

درباره 2 مستند «با صبر زندگی» و «گلوله‌باران»

مقاومت سینمایی

مدیوم‌های مختلف نمایشی، نقش مهم و انكارناپذیری در انتقال واقعیت‌های موجود در قالبی هنرمندانه و تاثیرگذار دارند. در این میان مسؤولیت سینمای مستند شاید خطیرتر از باقی مدیوم‌ها و رسانه‌ها باشد.

چرا شبکه «العالم سوریه» مهم است؟/ تفاوت بی‌بی‌سی با اینترنشنال

در کشورهای منطقه وقتی وارد منزل یا محل کار نخبگان و بزرگان جریان مقاومت می‌شویم، می‌بینیم تلویزیون آنها شبکه‌های خبری ایران مانند العالم و پرس‌تی‌وی را نشان می‌دهد.

روایتی از ترور رایزن فرهنگی ایران در پاکستان/ “شهید گنجی” پیشگام وحدت بود

شهید گنجی در روز‌هایی که در تدارک برگشت به کشور بود توسط نویسندگان، شاعران و خبرنگاران به مراسمی برای تودیعش دعوت شد که وداعش با این جهان را رقم زد.

پاسدار تاریخ شیعه

گفت‌وگو با حجت الاسلام سید محمد عاملی، فرزند علامه سیدجعفر مرتضی درباره شیوه پژوهش پدر و مروری بر زندگی و زمانه مرحوم آیت‌الله سیدجعفر مرتضی عاملی را بخوانید.

پدر شهید سوری: پسرم برای مبارزه با اسرائیل وارد ارتش شد

پدر شهید حسام علی تقی(عضو گارد ریاست جمهوری سوریه) می‌گوید: مردم ایران مقاومت و خانواده شهید را خیلی بهتر از سوریه می‌شناسند و جنگ را لمس کرده‌اند.

سکانداری مصر برای تربیت مربی زبان فارسی در جهان عرب

محمد میرکیانی می‌گوید: در سایه ضعف دیپلماسی فرهنگی ایران مصر به مرکز تربیت مربیان زبان فارسی در جهان عرب تبدیل شده است،‌ این مربیان با استفاده از زبان فارسی فرهنگ خودشان را تبلیغ می‌کنند.

معاون سابق فرهنگی تبلیغی نماینده مقام معظم رهبری در سوریه:

شبکه العالم توانست نقاب جهالت و ددمنشی را از چهره تکفیری های به ظاهر اسلامی بردارد

حجت الاسلام مسلمی با بیان این که شبکه العالم یکی از برکات محور مقاومت در سوریه است، گفت: این شبکه توانست نقاب جهالت و ددمنشی را از چهره تکفیری های به ظاهر اسلامی بردارد.

مقایسه اسلام‌گرایی در تونس و الجزایر؛ جنبشی نخبگانی در کنار حرکتی مسلحانه

اساسا تصوف در شرق دنیای اسلام با تصوف در غرب دنیای اسلام بسیار متفاوت است. چیزی که در اینجا از تصوف در ذهن ماست بیشتر خرقه، خانقاه و کشکول و بی‌توجهی به امور دنیوی است.

احمدشاه مسعود؛عشق یا نفرت؟/منتقدان مسعود را به کتابم حواله می‌دهم

ژیلا بنی‌یعقوب، نویسنده تازه‌ترین اثر درباره احمدشاه مسعود؛ شخصیت برجسته کشور همسایه است. او برای نگارش این کتاب ۱۱ سال صرف کرده است.