تئاتر

تلفیق موفق دو تراژدی نمایشی جهان اسلام

«خورشید از حلب طلوع می‌کند» با تلفیق هوشمندانه اتفاق تاریخی حرکت کاروان اسیران کربلا به همراه سر مبارک حضرت امام حسین (ع) و توقف آنها در دِیر راهب نصرانی در شام با جنایات داعش، نگاهی متفاوت در تولید و اجرای نمایش دینی را پیشاروی مخاطب ترسیم می‌کند.

ابعاد تئاتر معاصر ترکیه در تئاتر شهر بررسی شد

سالن کنفرانس تئاتر شهر، صبح امروز میزبان اوزن یولا و لمان ایلماز از نویسندگان و فعالان حوزه تئاتر ترکیه بود.

بازیگر سوری: ایران با هنرش در جهان شناخته می‌شود

«مروان غریواتی» بازیگر سوری نمایش «خورشید از حلب طلوع می‌کند» عنوان کرد: نقش من در این کار راهبی مسیحی است که تمام زندگی‌اش را برای امام حسین(ع) بخشیده است.

سوری‌ها تماشاگر ویژه «خورشید از حلب طلوع می‌کند»

سومین شب سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر در حالی در سالن‌های تهران برگزار شد که ازدحام جمعیت برای حضور در سالن‌ها همچنان زیاد است، اما نظم و ترتیب در ورود مهمانان قدری بهتر شده است.

لهستان، حذف‌شده رویدادهای فرهنگی ایران

مسئولان ایرانی در واکنش به شیطنت دولت ورشو برای برگزاری نشست ضد ایرانی در لهستان، گروه‌های هنری این کشور را از برنامه‌های هنری و فرهنگی ایران حذف کرده‌اند.

«جرایم زناشویی» تونسی ها را به دنیای تئاتر کلاسیک بازگرداند

محمد علی سعید کارگردان تونسی، با تئاتر «جرایم زناشویی» تماشاچیان تئاتر تونس را به دنیای تئاتر کلاسیک بازگرداند. این تئاتر برگرفته از نوشته‌ای از امانوئل اشمیت نویسنده فرانسوی- بلژیکی است و توسط معز حمزه نویسنده تونسی نوشته شده‌است.

زنان بدون تصویر

تئاترهای شرکت‌کننده در یازدهمین دوره جشنواره تئاتر عربی که از سوی هیئت تئاتر عربی در قاهره برگزار می‌شود، به موضوعات بسیار حساس که در تضاد با واقعیت عربی هستند، می‌پردازد.

برگزاری چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر مونودرام مراکش

چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر مونودرام مراکش فعالیت‌های خود را از ۲۳ تا ۲۷ ژانویه (۳ تا ۷ بهمن) آغاز می‌کند.

کمیته عربی تئاتر از آغاز جشنواره تئاتر ملی عراق خبر داد

یازدهمین جشنواره تئاتر عربی در قاهره فعالیت‌های خود را جهت تمرکز بر روی ابعاد و گرایش‌های هنرهای نمایشی در جهان عرب، کار خود را آغاز کرد.

گزارش یکساله از فعالیت تئاتر لبنان

نبض فرهنگی در لبنان تقریباً برعکس زندگی خسته سیاسی می‌زند. اگر هنر برای جان گرفتن معمولاً به اقتصادی نیاز دارد که آن را حمایت کند، چه بسا عکس این در لبنان روی می‌دهد.