موسیقی

«رؤیاها تبدیل به واقعیت می‌شوند» اثر جدید یانی خواننده یونانی

یانی هنرمند یونانی یک کنسرت موسیقی را در سعودی با مشارکت تعداد زیادی از هوادارانش در داخل و خارج از سعودی برگزار کرد.

امل حجازی برای حجاب خواند

امل حجازی هنرمند لبنانی، جدیدترین کلیپ خود را با محتوای دینی و با محوریّت حجاب با نام (حجابک تاج: حجابت تاج است) را به مناسبت روز جهانی حجاب منتشر کرد.

جشنواره موسیقی اندلس در الجزایر

موسیقی اندلس یکی از عناصر فرهنگ قدیم الجزایر است که از مهاجرت اندلسی‌ها به شمال آفریقا به وجود آمد و توانست فرهنگی را به وجود بیاورد که در هر دو حاشیه دریای مدیترانه در مغرب عربی و جنوب اروپا انتشار یابد تا دریای مدیترانه به دریای صلح و همزیستی تبدیل شود.

​پژوهشگر زن سعودی موفق به تدریس با روشی مبتنی بر موسیقی شد

مشاعل حمود الشبیب پژوهشگر زن سعودی موفق به ابتکار روشی شد که به وسیلهٔ آن می‌توان کتاب‌های درسی را با ریتم موسیقی تدریس کرد.

«شتاء طنطوره» برنامه‌های خود را برای کنسرت کاظم الساهر تمدید کرد

کمیته سلطنتی استان العلا فعالیت‌های «شتاء طنطوره» را به مدت دو هفته تا ۲۳ فوریه (۴ اسفند) تمدید کرد تا یک شب را به کاظم الساهر و الهام المدفعی دو تن از خوانندگان معروف عراقی و یک شب را به تجلیل از عبدالکریم عبد القادر خواننده کویتی اختصاص دهد.

خلق نشاط و شادی در پایتخت تونس با موسیقی خیابانی

خیابان الحبیب بورقیبه شریان حیاتی شهر تونس (پایتخت تونس) است و حدود ۱.۵ کیلومتر طول دارد و بلندترین خیابان پایتخت و نماد انقلاب تونس به شمار می رود. خیابان الحبیب بورقیبه همواره محل تجمع و اعتراضات تشکل های صنفی و گروه ها و افراد است.

اجرای موسیقی در رستوران‌های سعودی برای رونق‌بخشی و اشتغالزایی

اداره کل تفریحات و سرگرمی‌های سعودی، به عنوان بخشی از استراتژی جدید خود و با همکاری بخش‌ها، مجوز اجرای موسیقی، خوانندگی، استندآپ کمدی و تردستی در کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها را صادر کرد.

موسیقی‌دانان عربستان تنها مجاز به استفاده از دو ساز موسیقی هستند

یکی از شروطی که مقامات سعودی برای فعالیت این موسسه آموزشی مطرح کرده اند این است که در حال حاضر فقط می توانند با دو ساز ویولون و گیتار فعالیت کنند و اجازه استفاده از سایر سازها و ادوات موسیقی را نخواهند داشت.

کنسرت موسیقی در بیروت برای کمک به یک باشگاه ورزشی پرافتخار

تعدادی از هنرمندان لبنانی دعوتنامه باشگاه ورزشی «حکمت» جهت برگزاری کنسرت موسیقی در «فوروم دی بیروت» را بی‌درنگ قبول کردند تا درآمد حاصل از این کنسرت را برای همیاری و کمک به باشگاه اهدا کنند.

نماهنگ «نمرالحق»به زبان عربی منتشر شد

موسسه فرهنگی هنری «کساء» همزمان با سالروز شهادت آیت‌الله محمد‌‌باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان نماهنگ بین‌المللی «نمرالحق» را به زبان عربی با کارگردانی آقای محسن طهرانی منتشر کرد.