موسیقی

برگزاری دومین جشنواره موسیقی عرفانی در عمان

دومین جشنواره موسیقی عرفانی در ماه ژانویه ۲۰۲۰ میلادی از سوی کمیته فرهنگی جشنواره مسقط و مؤسسه فرهنگی «بیت الزبیر» عمان در این کشور برگزار می‌شود.

مصائب گروه راک افغانستانی در ایران

یکی از فیلم‌هایی که امسال با نام ایران در جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام حضور یافته، درباره فعالیت‌ها و مشکلات یک گروه موسیقی پاپ - راک افغانستانی است.

گشایش جشنواره فیلم و موسیقی سنتی ایران در پاکستان

هفته اکران فیلم های ایرانی و جشنواره موسیقی سنتی ایران با حضور گروه موسیقی «آوای باربد» در «اسلام آباد» پایتخت پاکستان گشایش یافت.

«پیشکش ایرانی» تولید شد/ تماشای یک روایت مستند از «خیرالاحباب»

مجتبی رضوانی مستند ساز کشورمان از تولید یک مستند کوتاه ۳۴ دقیقه ای با موضوع اجرای قطعه موسیقایی «خیرالاحباب» در موکب های عراقی راه پیمایی اربعین خبر داد.

ارادت جوان ایرانی به حزب الله لبنان با زبان موسیقی

خواننده آثار موسیقایی مرتبط با مضامین انقلابی در تشریح تازه ترین فعالیت‌های خود از تولید ۲ قطعه موسیقایی با موضوع مدح حضرت علی (ع) و ارادت جوانان انقلابی ایران به حزب الله لبنان خبر داد.

نقد و تحلیل آوینی فیلم از جشنواره پُرهیاهوی «تیرگان»

از حمایت شبکه سعودی تا همراهی آقازاده ها با صداهای زنانه!

آوینی فیلم: «جشنواره تیرگان 2019» در حالی در چهار نقطه مرکزی شهر تورنتو کانادا و در لوکیشن هایی روباز برگزار شد که بودجه این جشنواره دوسالانه با مشارکت دولت کانادا و برخی از نهادها و افراد خارج نشین و گاها زاویه دار با نظام ایران به دو میلیون دلار رسید.

گروه موسیقی مالزیایی «فارابی»؛ مروج اسلام به زبان هنر

گروه موسیقی «فارابی» در مالزی، از گروه‌های هنری در این کشور است که با بهره‌گیری از زبان هنر تلاش می‌کند تا ارزش‌های اسلامی را رواج دهد. همچنین، این گروه در داخل استودیو محل ضبط برنامه‌هایشان نماز را به جماعت اقامه می‌کند.

لغو کنسرت خواننده محبوب بن سلمان در عربستان

کنسرت «نیکی میناژ»، خواننده زن مشهور آمریکایی، که قرار بود هفته آینده در جده عربستان برگزار شود، به دلیل اعتراضات مردمی لغو شد.

خاطرات «عبدالوهاب مددی» درباره تاریخ موسیقی معاصر افغانستان منتشر شد

«خاطرات من» عنوان کتابی است از عبدالوهاب مددی نویسنده برجسته افغانستانی که خاطرات شخصی و هنری وی در این کتاب بسیار خواندنی است و تاریخ موسیقی معاصر افغانستان و بخش مهمی از تاریخ رادیو تلویزیون این کشور نیز به خوبی بیان شده است.

«لکربلا حنینا» در جنوب لبنان شنیدنی شد

خواننده ترانه‌های انقلابی کشورمان در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از استقبال مخاطبان لبنانی از انتشار آلبوم «لکربلا حنینا» و نیز قدردانی رایزن فرهنگی کشورمان در بیروت از این اثر خبر داد.