سینما

با همکاری حشد الشعبی عراق صورت گرفت

جشنواره عمار مهمان خیابان المتنبی بغداد/اکران «بدون مرز» در سالگرد شهادت شهید شاطری در بغداد

جمعه گذشته و در ایام سالگرد شهادت شهید شاطری، بخش فرهنگ و هنر حشدالشعبی عراق با اکران مستند «بدون مرز» یادی از این شهید ایرانی مقاومت اسلامی کرد.

شصت و نهمین جایزه جشنواره برلین با اعلام برگزیدگان پایان یافت

خرس طلایی به کارگردان اسرائیلی رسید

جشنواره برلین که به سیاسی‌ترین جشنواره سینمایی جهان مشهور است و در ایران نیز همواره تیره‌ترین آثار به این جشنواره راه پیدا می‌کنند، امسال برترین جایزه خود را به کارگردان اسرائیلی اهدا کرد.

«دست‌ها» در جشنواره ترکیه تقدیر شد

فیلمنامه «دست‌ها» نوشته سیامک احمدی در جشنواره «عالم رحمت» که در کشور ترکیه برگزار می‌شود لوح سپاس دریافت کرد.

نگاهی به یکی از نامزدهای اسکار ۹۱/ سرمایه گذاری موفق فرانسوی

این جنس از سرمایه گذاری‌ها روی سینمای به ظاهر عقب افتاده در جهان عرب تازگی ندارد؛ همین چند سال پیش بود که موسسه قمره برای فیلم «دوحه» در قطر که با سرمایه‌های نفتی و گازی قطری‌ها کار می‌کند گزارش خود را منتشر کرد که تنها در ۵ سال ۲۴۰ فیلم تولید کرد.

مروری بر 40 سال سینمای ایران در صربستان

هجدهمین جشنواره فیلم‌های ایران با عنوان مروری بر 40 سال سینمای جمهوری اسلامی در محل موزه سینمایی یوگسلوونسکا کینوتکا کشور صربستان آغاز شد.

۹ سعودی در میان ۱۰۰ فیلم‌ساز تأثیرگذار در جهان عرب

۴ فیلم سعودی در ۶۹مین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین شرکت کردند. فعالیت‌های این جشنواره از روز گذشته آغاز و تا ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن) ادامه می‌یابد.

کارگردان سعودی:

قهرمان «دنیا جشن است» الگو یا قربانی نیست

با به دست آوردن جایزهٔ بهترین فیلم کوتاه از جشنواره «ساندنس» آمریکا، رائد السماوی کارگردان سعودی به جمع کارگردانان سعودی پیوست که توانستند با آرامش و با استفاده از دید هنری و تمرکز بر قصه‌هایی که از دل اجتماع خود بیرون کشیدند، به مخاطبان جهانی برسند.

فیلم سعودی برنده جایزه جشنواره «ساندنس» آمریکا

هیات داوران جشنواره «ساندنس» جایزه این جشنواره را به فیلم سعودی «دنیا یک جشن است»، به کارگردانی رائد المسری، اختصاص داد.
جشنواره «ساندنس» یکی از پنج هیئت معتبر ارزیابی فیلم در سطح جهانی است.

۲۴ فوریه روز تغییر معیارها برای نادین لبکی

از زمانی که کارگردان لبنانی نادین لبکی صاحب فرزند اولش ولید شد، تغییری ریشه‌ای در روش فکری و انتخاب موضوع فیلم‌هایش روی داد. مادری، احساس مسئولیت در برابر همه کودکان جهان و چه بسا لبنان و جهان عرب را در او تقویت کرد.

انتقاد ستاره‌های هالیوود از کودک‌کشی در یمن + فیلم

کودک‌کشی یمن و حملات آل‌سعود بازیگران صاحب‌نام سینمای هالیوود را هم به انتقاد واداشت.