اخبار

در حسینیه هنر برگزار می شود

سردار حاج رحیم نوعی اقدم مهمان دوازدهمین نشست «مدافعان فرهنگی حرم»

دوازدهمین نشست «مدافعان فرهنگی حرم» با حضور سردار حاج رحیم نوعی اقدم فرمانده قرارگاه حضرت زینب سلام الله علیها در سوریه برگزار می شود.

محرم؛ محور نمایشگاه عکاسان ترکیه‌ای در استانبول

نمایشگاه «عکس ایران» ماحصل سفر ۱۲ تن از عکاسان ترکیه به شهرهای اصفهان و یزد در ایام ماه محرم در استانبول افتتاح شد.

طراحی اپلیکیشن کمک به یادگیری قرآن در مالزی

یک جوان مالزیایی اپلیکیشنی را طراحی کرده که قادر است به یادگیری قرآن از سوی کاربران کمک و آنان را در قرائت آیات دشوار یاری کند.

یوتیوب بار دیگر حساب کاربری پرس تی‌وی و هیسپان تی‌وی را بست

یوتیوب ساعاتی پیش دسترسی به حساب‌های کاربری رسمی شبکه انگلیسی‌زبان پرس تی‌وی و اسپانیایی‌زبان هیسپان تی‌وی را بدون اطلاع قبلی مسدود کرد.

مرکز «الجواهریه» کاظمین؛ کانون گردهمایی خدام الحسین(ع) و پناهگاه اهالی قرآن

خاندان جواهری یکی از قدیمی‌ترین خانواده‌های کاظمین در عراق است و اسناد و مدارک قدیمی، حضور آنها را در این منطقه از بغداد از سال ۱۲۲۱ هجری قمری تأیید می‌‌‌کند. این خاندان مرکز فرهنگی قرآنی «الجواهریه» را در کاظمین تأسیس کرده است.

استرداد دومین بخش از قرآن خطی حراجی لندن به مصر

وزیر فرهنگ مصر از استرداد جزء شانزدهم قرآن یک نسخه خطی کمیاب کلام وحی مربوط به دوره سلطان «قانصوه الغوری»، آخرین فرمانروای ممالیک در مصر، از لندن به این کشور خبر داد.

تجلی عشق و ارادت به اهل بیت(ع) در اشعار شُعرای پاکستان

کتاب «بیاض نور» مجموعه اشعار خانم تنویر فاطمه، ادیب و شاعره برجسته پاکستان در وصف اهل بیت(ع) به زبان اردو در راولپندی رونمایی شد.

نخستین دوره فارسی آموزی در بیروت پایان یافت

مرکز آموزش شهرداری منطقه ی غُبیری در جنوب بیروت و رایزنی فرهنگی ایران در لبنان امروز (دوشنبه) مراسم جشن فارغ التحصیلی «نخستین دوره ی آموزش زبان فارسی» را در این شهر برگزار کردند.

پیشرفت ۴۷ درصدی احداث صحن حضرت زینب (س) در کربلا

طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در قالب احداث صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) تاکنون ۴۷ درصد پیشرفت داشته که در این طرح قرار است ساختمانی ۱۵ متر پایین‌تر از سطح زمین با ۲ طبقه روی زمین و ۳ طبقه زیر زمین ساخته شود.

«شام ملیتا» روایتی از سفر به لبنان و سوریه

«شام ملیتا» روایتی از سفر به لبنان و سوریه در روز چهارشنبه 20 آذر 1398 در پاتوق کتاب تهران رونمایی می‌شود.