عراق

رتبه های برتر مسابقات ملی حفظ قرآن بانوان مؤسسه قرآن کریم آستان قدس عباسی

واحد آموزش قرآنی وابسته به بخش تبلیغات دینی بانوان آستان قدس حسینی از برگزاری دومین مسابقه ملی حفظ قرآن به همت موسسه قرآن کریم بانوان وابسته به آستان قدس عباسی با حضور چشمگیر بانوان خبر داد.

برپایی محفل هفتگی «عرش التلاوه»

مؤسسه قرآن کریم در آستان مطهر عباسی طرحهای قرآنی هدفمند بسیاری را در دست اجرا دارد که یکی از این طرحها، طرح "عرش التلاوة" می باشد.

دوره آموزش زبان فارسی برای خادمان و مسئولین آستان عباسی

بخش معارف اسلامی و انسانی آستان مقدس عباسی برای افزایش سطح فکری و فرهنگی خادمان و مسئولین این آستان اقدام به برگزاری دوره تخصصی آموزش زبان فارسی کرده است.

دیدار هیات دانشگاه علوم پزشکی تهران با رئیس مرکز مطالعات کربلا

با هماهنگی انجام شده از سوی رایزنی فرهنگی کشورمان در بغداد هیات دانشگاه علوم پزشکی تهران با عبدالامیر قریشی رئیس مرکز مطالعات کربلا وابسته به آستان مقدس امام حسین (ع) دیدار و گفتگو کرد.

نشست مسوولین فرهنگی ج.ا.ایران در عراق

نشست مسوولان نهادهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مستقر در عراق با حضور نماینده ولی فقیه ، سفیر و رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در عراق و دیگر مسئولین فرهنگی فعال در عراق در نجف اشرف برگزار شد .

گسترش همکاری های علمی دانشگاه صلاح الدین اربیل با دانشگاههای ایرانی

هیاتی از دانشگاه صلاح الدین اربیل به ریاست دکتر جوهر فتاح سعید معاون ریاست این دانشگاه در راستای بازدید از دانشگاههای ایرانی و ایجاد زمینه های مختلف همکاری عازم جمهوری اسلامی ایران شد.

طرح آستان قدس حسینی جهت ازدواج جوانان نیازمند

آستان قدس حسینی جهت حمایت از جوانان نیازمند، با قرار دادن صندوقهایی تحت عنوان برکات روز جمعه هدایای مومنین نمازگزار را در امر ازدواج جوانان نیازمند جمع آوری می نمایند و در این راه هزینه می کند.

صحن عقیله بنی‌هاشم (س) نمادی از توان و هنر مهندسان ایرانی است

استاندار کربلا احداث صحن عقیله بنی‌هاشم (س) را خدمت بزرگی به امام حسین (ع) و زائران آن حضرت توصیف کرد و گفت: ساخت این صحن نمادی از توان و هنر مهندسان ایرانی است.

ولایت فقیه در عراق تدریس می‌شود

مسئول مؤسسه «البصیره» عراق در دیدار با رایزن فرهنگی ایران در بغداد، از برگزاری دوره آموزشی آشنایی با ولایت فقیه و اندیشه‌ها و افکار مقام معظم رهبری در این كشور خبر داد.

چند پیشنهاد برای ساخت مستند غیرتکراری از راهپیمایی اربعین

محمدرضا محمدی‌نجات کارگردان مستند معتقد است که بسیاری از مستندهای تولید شده درباره راهپیمایی اربعین، مفاهیم و تصاویر تکراری دارند و بیشتر آثار شبیه یکدیگر شده‌اند.