مصر

راه‌اندازی کمپین معرفی سیره اخلاق نبوی در مصر

وزارت اوقاف مصر با هدف معرفی و شناساندن ویژگی‌ها و سیره اخلاقی پیامبر اسلام کمپینی تحت عنوان «مکارم اخلاقی رسول اعظم» راه‌اندازی کرد.

رقابت بین‌المللی حافظان قرآن در الازهر

هیئت علمای ارشد الازهر مصر در نظر دارد مسابقه‌‌ای بین‌المللی در سطوح مختلف حفظ قرآن و با حضور حافظانی از گروه‌های سنی مختلف برگزار کند.

بزرگداشت یوسف شاهین کارگردان مشهور سینما در شهر فرهنگی تونس

با گذشت ۱۰ سال از فوت یوسف شاهین مشهورترین کارگردان سینمای جهان و مصر، همچنان نام وی در عرصه هنر در جهان عرب پرآوازه است، به طوری که هنر او در همه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و جشنواره‌های سینمایی در اکثر کشورهای عربی دیده می‌شود.

مصر میزبان کنفرانس بین‌المللی همزیستی ادیان

هیئت علمای ارشد الازهر و مجمع پژوهش‌های اسلامی وابسته به این مرکز، کنفرانسی بین‌المللی با عنوان «نواندیشی در علوم اسلامی و هم‌زیستی میان ادیان» برگزار می‌کنند.

همایش «جایگاه سنت نبوی در اسلام»

همایش «جایگاه سنت نبوی در اسلام» امروز (چهارشنبه) در دانشکده علوم اسلامی قاهره برگزار شد.

آغاز سومین بینال نقاشی در شرم الشیخ

فعالیت سومین بینال نقاشی تحت عنوان «شرم الشیخ؛شهر صلح»با حضور ۵۰ هنرمند از مصر و ایتالیا و انگلیس روز دوشنبه (سوم دسامبر) در استراحتگاهی در شرم الشیخ مصر آغاز شد. طراحی خطوط اولیه نقاشان از همان روز اول بینال هشت روزه آغاز شد.

خانه شاعر فقید مصری احمد فواد نجم در قاهره موزه می شود

مهندس نجیب ساویرس سرمایه دار مصری گفت «خانه شاعر فقید مصری احمد فواد نجم موزه می شود.»

الازهر و اندونزی همکاری دوجانبه خود را تقویت می کنند

شیخ محرصاوی گفت: الازهر برای محقق شدن فارغ التحصیلی ۵ هزار دانشجوی دکترای اندونزیایی از الازهر تلاش می کند.

تأثیر تلاوت نوجوان اوتیسمی بر مجری مصری

تلاوت «مریم» نوجوان ۱۴ ساله مصری در استودیوی شبکه ماهواره‌ای «النهار» حاضران برنامه «واحد من الناس» (یکی از مردم) را به شدت تحت تأثیر قرار داد و منجر به گریه مجری شد.

نگرانی درباره کسادی بازار سریال های ماه رمضان در مصر

پست چند روز پیش کامله ابو ذکری کارگردان مصری در فیسبوک در محافل هنری کشور جنجال برانگیز شد. او ضمن هشدار نسبت به بحران تولید فیلم در ماه رمضان سال آینده گفت: تولید چندین سریال مصری همچون«جمیله و پسر پادشاه» متوقف شده است.