مصر

استرداد دومین بخش از قرآن خطی حراجی لندن به مصر

وزیر فرهنگ مصر از استرداد جزء شانزدهم قرآن یک نسخه خطی کمیاب کلام وحی مربوط به دوره سلطان «قانصوه الغوری»، آخرین فرمانروای ممالیک در مصر، از لندن به این کشور خبر داد.

نبوغ روشندل مصری در حفظ ترجمه انگلیسی و فرانسوی قرآن

«عبدالله عمار»، روشندل نوجوان مصری، ترجمه قرآن کریم را به دو زبان انگلیسی و فرانسوی حفظ کرده است.

بازداشت ۲۲ روزنامه‌نگار در مصر طی چهار ماه اخیر

بنا بر اعلام سازمان «گزارشگران بدون مرز»، دولت مصر ۲۲ روزنامه نگار را از آغاز تظاهرات ۲۰ سپتامبر سال جاری بازداشت کرده است که تنها هشت نفر از آنان تحت فشار سازمان‌های حقوق بشری آزاد شده‌اند.

ضریب نفوذ شبکه‌های اجتماعی در خاورمیانه؛ امارات در راس، مصر در قعر

۹۹٪ درصد جمعیت امارات متحده عربی و ۶۸ ٪ جمعیت عربستان سعودی عضو شبکه‌های اجتماعی هستند. عربستان سعودی بالاترین رشد سالانه کاربران شبکه‌های اجتماعی را در اختیار دارد که شاخص آن بین سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ حدود ۳۲٪ می‌باشد.

نسل دهه 90 «اخوان‌المسلمین» چگونه پرورش یافت؟

در دهه 90 قرن گذشته هر نوزادی که متولد می‌شُد، در واقع وارث آرزوهایی بود که پدرانش در تحقق آن عاجز ماندند. به عنوان نمونه، این نوزاد به عنوان کسی که قدس را آزاد خواهد کرد، مسلمانان را گردهم جمع خواهد کرد، امت اسلامی را یاری خواهد کرد و جهل را از بین خواهد برد، شناخته می‌شُد.

وفات مترجم قرآن به زبان پرتغالی در مصر

«حلمی محمد نصر»، مترجم قرآن به زبان پرتغالی و بنیانگذار گروه عربی دانشگاه «سائو پائولو» برزیل، در سن ۹۷ سالگی دار فانی را وداع گفت.

پایان جشنواره فیلم «قاهره»/ نمایندگان مکزیک و تونس برگزیده شدند

جشنواره فیلم قاهره ۲۰۱۹ جمعه به پایان رسید و دو فیلم از مکزیک و تونس جوایز اصلی این جشنواره را به خانه بردند.

قاری قرآنی که صدایش رادیو را در مصر گران کرد!

عبدالباسط محمد عبدالصمد از جمله قاریانی است که بسیاری از غیرمسلمانان با شنیدن نوای آسمانی‌اش به اسلام گرویدند و بازار فروش رادیو در این کشور رونق گرفت.

توصیه آیت‌الله مرعشی نجفی برای ترجمه یک نمایشنامه

غلامرضا امامی در نشست رونمایی از کتاب تازه خود درباره علاقه مرحوم آیت‌الله مرعشی نجفی به عبدالرحمان الشرقاوی، نویسنده این کتاب سخن گفت.

۱۱ آذر؛ آغاز مرحله مقدماتی مسابقات بین‌المللی قرآن مصر

آزمون گزینش نمایندگان مصر جهت حضور در بیست‌وهفتمین دوره رقابت‌های بین‌المللی قرآن این کشور، ۱۱ و ۱۲ آذرماه در قاهره برگزار می‌شود.