کتاب و ادبیات

بازتاب گسترده انتشار خاطرات رهبر انقلاب در جهان عرب/ آذرشب: «انّ مع الصبر نصراً» توشه‌ای است برای هر انسان‌

محمدعلی آذرشب، گردآورنده خاطرات خودگفته رهبر معظم انقلاب، معتقد است که انتشار این اثر به‌زبان عربی بازتاب گسترده‌ای در جهان عرب داشت. به‌گفته او؛ «انّ مع الصبر نصراً» توشه مناسبی است برای رشد انسان‌ها.

از پنجشنبه آغاز می شود

نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط با مشارکت 882 ناشر

فعالیت‌های بیست‌و‌چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسقط از روز پنج‌شنبه آینده، 21 فوریه(2 اسفند) آغاز می‌شود و تا دوم ماه مارس(11 اسفند) ادامه می یابد.

یادداشتی از میرجعفری بر مجموعه علی داودی

چاپ در بیروت انتشار در تهران

چاپ بيروت، يك‌ منظومه درباره يك‌ شهر يا يك‌ سرزمين است. در همين سال‌ها كتاب‌هايی منتشر شده‌اند كه عنوان خود را از يك‌ شهر گرفته‌اند يا شعرهايی درباره يك‌ شهر را در خود جای داده‌اند؛ مثل «در كوچه‌باغ‌های نيشابور» از محمدرضا شفيعی كدكنی.

چهارمین نشست دوستداران زبان وادبیات فارسی مرکز فرهنگی لاذقیه

روز شنبه مورخ 27/9/1397 "چهارمین نشست دوستداران و علاقمندان زبان و ادبیات فارسی" با حضورجمعی از فارغ التصیلان دانشگاه های کشورمان و دانش آموختگان مرکز فرهنگی ج.ا.ا در لاذقیه برگزارگردید.

تخصیص بخشی از برنامه‌های نمایشگاه کتاب در کازابلانکا به کودکان

شهر کازابلانکای مراکش میزبان بیست و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب است که تا یکشنبه آینده پابرجا خواهد بود.

کتاب ایران “کما شاهدناها” در دمشق منتشر گردید

در ایام گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه کتاب " ایران کما شاهدناها " ( ایران آنچنان که دیدیمش ) ، منتشر گردید.

نمایشگاه بین المللی کتاب قاهره؛مردم سد توقعات را شکستند

مدیران نمایشگاه بین المللی کتاب قاهره اعلام کردند پنجاهمین دوره این نمایشگاه که روز سه‌شنبه درمرکز نمایشگاه های بین المللی مصر شروع به کار کرد میزبان حدود 3 میلیون بازدید کننده بوده‌است.

نگاهی به کتاب آلمانی «شیعیان در ایران و لبنان»

«شیعیان در ایران و آلمان» کتابی به زبان آلمانی است که در ۲۲۰ صفحه به نگارش درآمده است.

​تظاهراتی برای دانایی و روشنگری در کناره صحرا

در این جهان پهناور، کشورهای زیادی هستند که به دلایل زیادی آدمی هیچ انگیزه‌ای نمی‌یابد تا به دیدن‌شان برود و آنها را از نزدیک خوب بشناسد.

شاعر بازتاب «خود» و نسبت آن با جهان

انتشارات «المتوسط» در ایتالیا دیوان جدیدی از شاعر عربی عبده وازن، به‌نام «هیچ چهره‌ای در آینه نیست» منتشر کرد. این دیوان را می‌توان، با تسامح، شعری در توصیف احوال خود به‌شمار آورد که شاعر با آگاهی و احساس استعاره‌ای مثال‌زدنی نوشته است.