کتاب و ادبیات

روایتی از درون سرزمین‌های اشغالی

«اسرائیلی که من دیدم» منتشر شد

کتاب «اسرائیلی که من دیدم؛ نه صلح، نه یک کلمه حرف اضافه» با ترجمه وحید خضاب منتشر شد.

«فرار از قندهار»، سفری زنانه از وین تا افغانستان منتشر شد

رمان «فرار از قندهار» به قلم شهره‌ قائم‌مقامی روانه بازار کتاب شد.

کتاب‌ها از تنهایی رنج می‌برند

نادیده گرفتن ارزش کتاب از سوی نهادهای آموزشی و به ویژه دانشگاه‌ها، چالش بزرگی فراروی فرهنگ کتاب‌خوانی در افغانستان است. رحمت‌الله می‌گوید که دروازه‌ی کتابخانه‌ی دانشکده‌ی شان همیشه بسته است.

توافق‌های صلح با تل‌آویو از کتب درسی فلسطین حذف شد

تشکیلات خودگردان فلسطین در چاپ جدید کتاب‌های درسی، جزئیات پرداخته شده به توافق‌های صلح موجود با رژیم صهیونیستی را حذف و از «اسلو» نیز «به شکل منفی» یاد کرد.

کتاب هبوط در کویر دکتر شریعتی در بیروت رونمایی شد

مراسم رونمایی از ترجمه عربی کتاب «هبوط در کویر» دکتر علی شریعتی با حضور رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت رونمایی شد.

چهل و چهارمین نشست دوستداران زبان فارسی در بغداد

چهل و چهارمین نشست دوستداران زبان فارسی روز دوشنبه 8 مهر 1398 در سالن مرکز مطالعات ایرانشناسی با حضور آقای صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در سوریه ، مدرسین زبان فارسی و دوستداران زبان فارسی برگزار شد.

«یک روایت معتبر درباره روابط ایران و مبارزان فلسطینی» روانه بازار کتاب شد

19 سال پیش در چنین روزی «محمد الدوره» نوجوان فلسطینی با حمله ناجوانمردانه صهیونیست‌های غاصب به شهادت رسید و برگی دیگر از جنایات رژیم صهیونیستی رقم خورد. نهم مهر ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز «همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی» نامگذاری شده است.

کتابخانه‌ای مخفی در سوریه

نمی‌توان انتظار داشت در منطقه‌ای جنگی، مردم کتاب بخوانند، چه رسد به اینکه جانشان را برای نجات کتاب به خطر اندازند، اما جنگ داخلی در سوریه، نتوانست مانع از علاقمندی سوری‌ها به کتاب و کتابخوانی شود.

دستاورد حضور نشر ایران در سوریه چه بود؟

نمایشگاه کتاب سوریه چندی پیش به کار خود پایان داد،‌ از ایران برخی ناشران حوزه مقاومت حضور داشتند،‌ اما این حضور چه دستاوردی برای نشر ایران داشت؟

نخستین حضور ایران در نمایشگاه کتاب‌های عربی استانبول

نخستین حضور موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب عربی استانبول رقم خورد.