فلسطین

کشف شهر ۵ هزار ساله در سرزمین‌های اشغالی

باستان‌شناسان بقایای یک شهر قدیمی پنج هزار ساله را در سرزمین‌های اشغالی کشف کردند که گمان می‌رود یکی از بزرگترین شهرهای این منطقه در دوره خود بوده است.

روایتی از درون سرزمین‌های اشغالی

«اسرائیلی که من دیدم» منتشر شد

کتاب «اسرائیلی که من دیدم؛ نه صلح، نه یک کلمه حرف اضافه» با ترجمه وحید خضاب منتشر شد.

توافق‌های صلح با تل‌آویو از کتب درسی فلسطین حذف شد

تشکیلات خودگردان فلسطین در چاپ جدید کتاب‌های درسی، جزئیات پرداخته شده به توافق‌های صلح موجود با رژیم صهیونیستی را حذف و از «اسلو» نیز «به شکل منفی» یاد کرد.

«یک روایت معتبر درباره روابط ایران و مبارزان فلسطینی» روانه بازار کتاب شد

19 سال پیش در چنین روزی «محمد الدوره» نوجوان فلسطینی با حمله ناجوانمردانه صهیونیست‌های غاصب به شهادت رسید و برگی دیگر از جنایات رژیم صهیونیستی رقم خورد. نهم مهر ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز «همبستگی و همدردی با کودکان و نوجوانان فلسطینی» نامگذاری شده است.

تهران؛ میزبان اجلاس همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی

سومین اجلاس بین‌المللی همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطینی «یادواره شهید محمد الدُرِه» پنج شنبه، ۱۱ مهرماه در تهران برگزار می‌شود.

موفقیت دختر نابینای فلسطینی در کسب اجازه‌نامه قرائت قرآن

یک دختر نابینای فلسطینی اهل شهر «خان‌یونس» در نوار غزه موفق شد که اجازه‌نامه قرائت قرآن به سند متصل از پیامبر اکرم(ص) و به روایت «حفص از عاصم» را دریافت کند.

تهدید سخنران‌های ضدصهیونیست همایش افق نو توسط «اف‌بی‌آی»

در آستانه برگزاری همایش ضدصهیونیستی افق نو در بیروت، شماری از سخنران‌های آمریکایی دعوت شده به این همایش توسط مأموران امنیتی و اطلاعاتی آمریکا مورد تهدید و ارعاب قرار گرفته‌‌اند.

نمایشگاهی از عکس های قدیمی دو بانوی عکاس فلسطینی و لبنانی در بیروت

نمايشگاهی از تصاوير عكاسان برجسته لبنانی و فلسطينی و ديگر كشورهای عربی و خارجی در يكی از مراكز فرهنگی بيروت افتتاح گرديد.

جایزه نلی زاکس نویسنده پاکستانی را به‌خاطر فعالیت‌ علیه اسرائیل از دریافت جایزه محروم کرد

جایزه را پس بده

این روزها اتفاقات عجیب در دنیا کم رخ نمی‌دهد؛ حتی اگر خبردار شویم که یک جایزه ادبی دو هفته از اعلام نام برنده، جایزه خود را پس گرفته است. دلیل آن را هم خیلی واضح و روشن بیان کرده‌اند؛ نویسنده‌ای که جایزه را برده بود، عضو جنبش تحریم رژیم صهیونیستی بوده است.

پایان مسابقات قرآن عربستان با درخشش جوان فلسطینی

چهل ویکمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن عربستان در حالی به کار خود پایان داد که «موسی محمد مدفع» جوان فلسطینی مقام سوم این رقابت‌ها را از آن خود کرد.