مصاحبه

ناخواسته در حق شهدای افغانستانی جفا شده است

مهاجران افغانستانی در خط مقدم جنگ تحمیلی حضور داشتند و خود را خون شریک برادران ایرانی می‌دانستند با این وجود هنوز با تبعیض‌های زیادی روبه رو هستند. کتاب «از دشت لیلی تا جزیره مجنون» رشادت‌های این مهاجران را به تصویر می‌کشد.

با دانشجویان افغانستانی به بهانه چاپ سوم «فرمانده مسعود»

هنر جنگ «فرمانده مسعود» میراثی برای آینده افغانستان

دانشجویان افغانستانی معتقدند که انتشار آثاری چون «فرمانده مسعود» می‌تواند تفکر احمدشاه مسعود و هنر جنگ او را به نسل آینده افغانستان معرفی کند.

همزمان با رقابت خانوادگی‌ افغانی‌ها در “خانه ما”/ چرا در سینما و تلویزیون، افغانی‌ها را مسخره و عذاب‌آور نمایش می‌دهد؟

پژوهشگر علوم اجتماعی دانشگاه تهران اعتقاد دارد که در "ابدو یک روز" افغانی عذاب‌آور نمایش داده می‌شود و در بیشتر سریال‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی، افغانی‌ها را مسخره می‌کنند.

روایت مهاجر افغان از حضور در «خانه ما»/ معترضانی که موافق شدند!

شرکت‌کننده افغانستانی مسابقه تلویزیونی «خانه ما» از تجربه خود از حضور در این مسابقه ایرانی سخن گفت و این اتفاق در رسانه‌های ایرانی را هرچند دیر اما غنیمت توصیف کرد.

مقابله شبکه خارجی تلویزیون با فرقه‌های انگلیسی

برنامه‌ای است که به انحرافات روحانیون تحت امر انگلیس می‌پردازد؛ "الوجه‌الآخر" را مخاطبان کشورهای دیگر با مذاهب مختلف می‌بینند.

تلاش کالج اسلامی بوسنی برای مقابله با بدعت‌های قادیانی

رئیس سابق سازمان حوزه‌ها و مدارس علمیه خارج از کشور درباره تأسیس کالج اسلامی بوسنی به همت جمهوری اسلامی ایران گفت: فرقه قادیانی هم‌پای وهابیت در منطقه بالکان تصویری منحرف از اسلام را به تصویر کشیده،‌ این کالج در تلاش است تا تبلیغات و بدعت‌گذاری‌های این فرقه را خنثی کند.

شهید سلیمانی نماد شرف برای جوانان حزب‌الله لبنان بود

دکتر نزیهه صالح جامعه شناس و بانوی فرهیخته لبنانی گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی برای هر اهل مقاومتی مایه یقین و اطمینان شد که در مسیر او حرکت کند و هدف اساسی او را که آزادی قدس از دست رژیم پلید صهیونیستی است را محقق کند.

زندگی میان پرچم‌های جنگی؛ مستند بحران

فیلم مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» به کارگردانی محسن اسلام زاده در حالی به‌عنوان یکی از ۱۰ فیلم منتخب در جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید که فیلمساز با رفتن در دل بحران می‌کوشد تصویری دست‌اول از حقیقت دروغ‌زدایی شده را به مخاطب ارائه دهد.

کارگردان مستندهای پرالتهاب از دل افغانستان می‌گوید که جنگ طالبان و داعش، صوری نیست

طالبان، آمریکا را تحقیر کرد

طالبان؛ نامی است که در افکار عمومی ما ایرانی‌ها و شاید منطقه آسیای میانه، به‌عنوان اولین و پررنگ‌ترین نام پیوندخورده با اندیشه تکفیری و جهادی جا افتاده است.

تجربه‌نگاری فعالیت فرهنگی در پاکستان؛ هدف باید شناساندن تشیع باشد نه تبلیغ آن

هدفم را گسترش ارتباط و شناساندن شیعه و فرهنگ شیعی قرار دادم؛ تاکید می‌کنم «فقط شناساندن تشیع و نه شیعه کردن اهل سنت پاکستان.» الگوی من در این زمینه حضرت امام رحمة الله علیه بودند. امام (ره) حتی یک بار هم مساله شیعی بودن انقلاب اسلامی را مطرح نکردند و همیشه دغدغه اصل اسلام و انقلا