مصاحبه

تلاش کالج اسلامی بوسنی برای مقابله با بدعت‌های قادیانی

رئیس سابق سازمان حوزه‌ها و مدارس علمیه خارج از کشور درباره تأسیس کالج اسلامی بوسنی به همت جمهوری اسلامی ایران گفت: فرقه قادیانی هم‌پای وهابیت در منطقه بالکان تصویری منحرف از اسلام را به تصویر کشیده،‌ این کالج در تلاش است تا تبلیغات و بدعت‌گذاری‌های این فرقه را خنثی کند.

شهید سلیمانی نماد شرف برای جوانان حزب‌الله لبنان بود

دکتر نزیهه صالح جامعه شناس و بانوی فرهیخته لبنانی گفت: بعد از شهادت سردار سلیمانی برای هر اهل مقاومتی مایه یقین و اطمینان شد که در مسیر او حرکت کند و هدف اساسی او را که آزادی قدس از دست رژیم پلید صهیونیستی است را محقق کند.

زندگی میان پرچم‌های جنگی؛ مستند بحران

فیلم مستند «زندگی میان پرچم‌های جنگی» به کارگردانی محسن اسلام زاده در حالی به‌عنوان یکی از ۱۰ فیلم منتخب در جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید که فیلمساز با رفتن در دل بحران می‌کوشد تصویری دست‌اول از حقیقت دروغ‌زدایی شده را به مخاطب ارائه دهد.

کارگردان مستندهای پرالتهاب از دل افغانستان می‌گوید که جنگ طالبان و داعش، صوری نیست

طالبان، آمریکا را تحقیر کرد

طالبان؛ نامی است که در افکار عمومی ما ایرانی‌ها و شاید منطقه آسیای میانه، به‌عنوان اولین و پررنگ‌ترین نام پیوندخورده با اندیشه تکفیری و جهادی جا افتاده است.

تجربه‌نگاری فعالیت فرهنگی در پاکستان؛ هدف باید شناساندن تشیع باشد نه تبلیغ آن

هدفم را گسترش ارتباط و شناساندن شیعه و فرهنگ شیعی قرار دادم؛ تاکید می‌کنم «فقط شناساندن تشیع و نه شیعه کردن اهل سنت پاکستان.» الگوی من در این زمینه حضرت امام رحمة الله علیه بودند. امام (ره) حتی یک بار هم مساله شیعی بودن انقلاب اسلامی را مطرح نکردند و همیشه دغدغه اصل اسلام و انقلا

گفت‌وگو با حبیب عبدالحسین، مدیر سایت «پرس تی‌وی» در خصوص بازتاب شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

حقیقت را به مخاطب نشان دادیم

حضور گسترده و کم‌‌سابقه مردم ایران در شهرهای مختلف کشورمان و در قالب عزاداری‌های متعدد برگزار شده است. از روز جمعه تا برنامه تشییع سردار شهید سلیمانی در روز سه‌شنبه اکثر شبکه‌های رسانه ملی از شبکه یک تا پنج گرفته تا شبکه افق و «پرس تی‌وی»، ویژه‌برنامه‌هایی ترتیب دادند.

درباره 2 مستند «با صبر زندگی» و «گلوله‌باران»

مقاومت سینمایی

مدیوم‌های مختلف نمایشی، نقش مهم و انكارناپذیری در انتقال واقعیت‌های موجود در قالبی هنرمندانه و تاثیرگذار دارند. در این میان مسؤولیت سینمای مستند شاید خطیرتر از باقی مدیوم‌ها و رسانه‌ها باشد.

چرا شبکه «العالم سوریه» مهم است؟/ تفاوت بی‌بی‌سی با اینترنشنال

در کشورهای منطقه وقتی وارد منزل یا محل کار نخبگان و بزرگان جریان مقاومت می‌شویم، می‌بینیم تلویزیون آنها شبکه‌های خبری ایران مانند العالم و پرس‌تی‌وی را نشان می‌دهد.

روایتی از ترور رایزن فرهنگی ایران در پاکستان/ “شهید گنجی” پیشگام وحدت بود

شهید گنجی در روز‌هایی که در تدارک برگشت به کشور بود توسط نویسندگان، شاعران و خبرنگاران به مراسمی برای تودیعش دعوت شد که وداعش با این جهان را رقم زد.

پاسدار تاریخ شیعه

گفت‌وگو با حجت الاسلام سید محمد عاملی، فرزند علامه سیدجعفر مرتضی درباره شیوه پژوهش پدر و مروری بر زندگی و زمانه مرحوم آیت‌الله سیدجعفر مرتضی عاملی را بخوانید.