مصر

برپایی یادبود درگذشت «شحات انور» در مصر

مراسم بزرگداشت و یادبود یازدهمین سالروز درگذشت شیخ شحات محمد انور، قاری برجسته مصری از سوی خانواده این قاری نامدار جهان اسلام برگزار شد.

افتتاح ۲۶ مدرسه قرآنی در «الوادی الجدید» مصر

۲۶ مدرسه قرآنی در «الوادی الجدید» مصر افتتاح شد.

«طاروطی»؛ مرکزی علمی برای تربیت قراء و مبتهلان آینده مصر

مرکز تربیت قراء و مبتهلان «طاروطی»، مرکزی علمی و متخصص در استان «الشرقیه» مصر است که مورد توجه جامعه قرآنی این کشور قرار گرفته و تربیت نسلی آشنا به فنون علمی قرائت و مقامات قرآنی از چشم‌اندازهای این مرکز است.

اعلام جزئیات و شرایط مسابقه بین‌المللی حفظ قرآن الازهر

کمیته برگزاری مسابقات حفظ قرآن الأزهر شرایط و جزئیات شرکت در این مسابقه را اعلام کرد.

فرهیختگانی از مصر خواستار تهیه دایره المعارف آثار نجیب محفوظ شدند

جمعی از نویسندگان و منتقدان، یاد ادیب دارای جایزه نوبل نجیب محفوظ را گرامی داشتند و میراث روایی و انسانی‌اش را تورق کردند. اقدامی که موجب شد نویسنده «الثلاثیه/سه‌گانه» و «الحرافیش/عیاران» سال گذشته در صحنه فرهنگی حضور پررنگ داشته باشد.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره

شوکت المصری مدیر کل نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره با اشاره به حضور 150 شخصیت جهانی اعم از حائزان جوایز ادبی جهان از جمله نوبل و بوکر در این نمایشگاه گفت: پنجاهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب قاهره 23 ژانویه تا 5 فوریه برابر با 3 تا 16 بهمن ماه برگزار می شود.

استناد الازهر به روایتی از امیرالمؤمنین(ع) برای جواز تبادل هدیه با مسیحیان

الازهر گفت: رد و بدل شدن هدیه میان مسلمان و مسیحی و تبادل تبریک اعیاد و شادی ها و مناسبت ها میان آنها از امور مشروع و بلکه مستحب است.

برگزاری جشنواره تحطیب در مصر

مصر در واپسین روزهای سال میلادی شاهد فعالیت‌های هنری، تجسمی و فرهنگی فراوانی بود، به طوری که در جنوب این کشور از قاهره تا دورترین نقاط صعید فعالیت‌های هنری فراوانی برگزار شده که بازتاب رونق و شکوفایی فرهنگی این کشور است.

استقبال مسیحیان مصر از تشکیل کمیته مقابله با فرقه‌گرایی

کلیسای قبطی مصر از فرمان عبدالفتاح سیسی، رئیس‌جمهور این کشور، مبنی بر تشکیل کمیته مقابله با حوادث طایفه‌ای و فرقه‌گرایی استقبال کرد.

افتتاح ۱۲ مدرسه قرآنی در اسوان و بحرالاحمر مصر

وزارت اوقاف مصر ۱۲ مدرسه قرآنی در استان‌های اسوان و بحر الاحمر افتتاح کرد.