عراق

مسابقات قرآنی «رسول اعظم» ویژه نظامیان عراق

سازمان بسیج مردمی عراق به مناسبت ولادت پیامبر(ص) دومین دوره مسابقات قرآنی «رسول اعظم» ویژه کارکنان وزارت کشور، وزارت دفاع و نیروهای بسیج مردمی را برگزار می‌کند.

عنوان و محورهای جشنواره «بهار شهادت» اعلام شد

بعد از جلسات متعدد و بررسی های انجام گرفته از سوی مسئولان آستان مقدس حسینی و عباسی، شعار امسال جشنواره «بهار شهادت» با عنوان "امام حسین(ع) هدایتگر امت ها و اصلاح گر ارزش ها" انتخاب شد.

جزئیات مهم درباره پروژه صحن حضرت زینب (علیها السلام)

بخش پروژه های فنی مهندسی آستان قدس حسینی از مراحل کار بر روی پروژه صحن حضرت زینب (علیها السلام) بعد از پایان زیارت اربعین خبر داد.

تشرف گروهی از علمای اهل سنت عراق به حرم امیر المومنین (ع)+تصاویر

جمعی از مجمع فقهی عراق به ریاست شیخ عبد الوهاب السامرائی امام جمعه مسجد ابوحنیفه به زیارت حرم حضرت امیرالمومنین (ع) مشرف شدند.

مجموعه‌ای با ده داستان از نویسنده عراقی احمد سعداوی

«چهره برهنه درون خواب» عنوان مجموعه داستانی است از نویسنده عراقی احمد سعداوی. در داستان‌های این مجموعه خواب‌ها به کابوس بدل می‌شوند که باید از آنها گریخت، اما بیدار شدن از آن خواب جز به گرفتارشدن در زندگی غرق در استرس و بحران و ناکامی نمی‌کشد.

تشریح محورهای جشنواره «بهار شهادت» عراق

محورهای مسابقه پژوهشی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی «بهار شهادت» عراق از سوی کمیته برگزارکننده این جشنواره اعلام شد.

انتقال نیم‌ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) به کربلا

نیم‌ضریح خیمه‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) به همت هنرمندان و خیران کشورمان در استان بوشهر ساخته و تکمیل شده است و اواسط آذرماه به کربلا منتقل می‌شود.

آستان مقدس عباسی هفته فرهنگی نبی اکرم (ص) برگزار می کند

آستان مقدس عباسی به مناسبت میلاد مبارک حضرت خاتم الانبیا (ص) از برگزاری هفته فرهنگی با فعالیت ها و برنامه های مختلف خبر داد.

الهام المدفعی برای «احیای» شهر قدیم پایتخت می‌خواند

الهام المدفعی هنرمند عراقی دیروز به مناسبت معرفی برنامه ابتکاری «احیا برای آینده بهتر» که به منظور توسعه شهر قدیم در مرکز بغداد اجرا می‌شود، برنامه موسیقی کوچکی در ساختمان قدیم دادگاه مجاور عمارت القشله نزدیک خیابان المتنبی در بغداد، اجرا کرد.

مرحله مقدماتی مسابقات قرآن عراق در ایستگاهی تازه+عکس

مرحله مقدماتی یازدهمین دوره مسابقات ملی قرآن عراق در شهر بغداد، پایتخت این کشور برگزار شد.