عراق

پیشرفت ۶۰ درصدی مقاوم‌سازی مناره حرم امامین جوادین (ع)

طرح مقاوم سازی یکی از مناره‌های حرم امامین جوادین (ع) که کج شده بود، با تلاش مهندسان ایرانی تاکنون بیش از ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.

ایران و عراق 4 تفاهمنامه رسانه ای امضا می کنند

رییس کانون خبرنگاران عراق تاکید کرد که هیاتی از کانون خبرنگاران عراق به زودی به تهران سفر می کند و قرار است در این سفر چهار یادداشت تفاهم با نهادهای رسانه ای در ایران امضا شود.

پایان دوره یک‌ساله تقویت مهارت قاریان در عراق

دوره یک‌ساله توسعه و تقویت توانمندی و مهارت قراء در عراق با اهدای گواهی مشارکت به قاریان حاضر در این دوره به کار خود پایان داد.

مقام امام زمان (عج) در شهر سماوه عراق +تصاویر

سماوه به عربی (السماوة) مرکز استان مثنی از شهرهای شیعه نشین جنوب عراق و در کنار رود فرات است.

جزئیات هجدهمین کنفرانس بین‌المللی مرجعیت دینی در عراق

هجدهمین کنفرانس علمی بین‌المللی مرجعیت دینی با شعار «مرجعیت دینی؛ راه هدایت و مسیر نجات»، با مشارکت پژوهشگران و صاحب‌نظرانی از عراق و کشورهای مختلف جهان در شهر «نجف» عراق در حال برگزاری است.

دانشجویان مصری با نقش آستان مقدس حسینی در تحول گردشگری عراق آشنا می شوند

مهدی السعدی مدیر بخش رسانه و روابط عمومی آستان مقدس حسینی در دومین همایش بین المللی "بازاریابی گردشگری در دلتای نیل" که از سوی دانشگاه المنصوره مصر برگزار می شود، مشارکت کرد.

اقدامات جدید برای تکمیل بزرگترین سرداب حرم حضرت امام حسین (علیه السلام)

بخش پروژه های مهندسی آستان قدس حسینی از حصول پیشرفت در روند اجرای پروژه سرداب باب القبله داخل صحن شریف حسینی خبر داد.

ایران و عراق؛ مناسباتی با پشتوانه کم نظیر فرهنگی

پیوندهای گسترده فرهنگی و مذهبی میان ملت های ایران و عراق با ریشه های مشترک تاریخی و تمدنی بسترساز شکل گیری الگویی برای حسن همجواری در خاورمیانه است.

شعرا و شعر عراقی پس از ۲۰۰۳

در اختتامیه فعالیت‌های نمایشگاه بین‌المللی کتاب بغداد، سمینار «شعرا و شعر پس از ۲۰۰۳... از سرگیری و استمرار» با حضور منتقدان و شعرا برگزار شد که در آن ۴ مقاله توسط مالک المطلبی و صالح زامل از منتقدان و میثم الحربی و حسام السرای شعرای عراقی ارائه شد.