اخبار

برگزاری سیمنار «حقوق زن در اسلام» در کویته پاکستان

همایش حقوق زن در اسلام با همکاری بنیاد توسعه و صلح پایدار و دانشگاه سردار بهار خان در محل این دانشگاه در کویته پاکستان برگزار شد.

پنجمین نشست دوستداران زبان وادبیات فارسی

"پنجمین نشست دوستداران و علاقمندان زبان و ادبیات فارسی" با حضورجمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه های کشورمان و فارسی آموزان نمایندگی فرهنگی در لاذقیه برگزارگردید.

آمار گردشگران ورودی اندونزی ۱۲ درصد رشد داشت

تعداد گردشگران خارجی به اندونزی در سال ۲۰۱۸ به ۱۵.۸۱ میلیون نفر رسید که در مقایسه با سال ۲۰۱۷ (۱۴.۰۴ میلیون نفر) به ۱۲.۵۸ درصد افزایش پیداکرده است.

حقوق زنان در جامعه پاکستان اجرایی نمی‌شود

در سمینار «حقوق زن از نظر اسلام» از این موضوع سخن به میان آمد ک حقوق زنان در دین اسلام بسیار است،‌ ولی این موارد در جامعه پاکستان اجرایی نمی‌شود.

ربوده‌شدن قاری مشهور نیجریه‌ای

منابع خبری نیجریه از ربوده شدن شیخ‌ احمد سلیمان، یکی از مشهورترین قاریان قرآن این کشور در ایالت کاتسینا خبر دادند.

اراده حافظ خردسال فلسطینی بر تحمل سختی‌های اردوگاه

علاء عوض، خردسال هشت ساله فلسطینی ساکن در اردوگاه «جبالیا» واقع در شمال نوار غزه است که توانست با وجود دشوار‌ی‌ها و رنج حاکم بر اردوگاه، کل قرآن کریم را حفظ کند.

برگزاری جشن‌های اعیاد رجبیه در پاکستان

سلسله جشن‌های اعیاد رجبیه، ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر در شهرهای مختلف پاکستان برگزار می‌شود.

نوروز شناسی در کلاس اخلاق اسلامی اوگاندا

کارگاه آموزشی «نوروز شناسی» با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در اوگاندا در قالب کلاس‌های اخلاق اسلامی در دانشگاه کامپالا برگزار شد.

پیشرفت ۶۰ درصدی مقاوم‌سازی مناره حرم امامین جوادین (ع)

طرح مقاوم سازی یکی از مناره‌های حرم امامین جوادین (ع) که کج شده بود، با تلاش مهندسان ایرانی تاکنون بیش از ۶۰ درصد پیشرفت داشته است.

عیسای بحرین در قم

سه ماهی می‌شود که ایران، میزبان یک مهمان ویژه است؛ مهمانی از دیار بحرین؛ همانی که سال‌هاست شیعیانش با خروش علیه دستگاه حاکم، خواهان احقاق حقوق خود هستند.