تئاتر

تولید نمایش ضداسرائیلی«سقوط اضطراری» برای اجرا در حوزه هنری

«سقوط اضطراری» عنوان نمایشی به نویسندگی و کارگردانی سیدعلی موسویان است که در آن به فرار آخرین سفیر رژیم صهیونیستی از ایران همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد.

فقدان نقد در حوزه تئاتر عربی

حمدی الجابری: منتقدان هر کشور در واقع معلمان، روزنامه‌نگاران و تحصیلکردهای آن جامعه هستند و توقع جامعه ادبی از آنان این است که عادلانه و به دور از جانبداری درمورد محصولات ادبی و هنری نظر بدهند و با این شیوه صحیح باعث ارتقای سطح هنر و ادبیات شوند.

سیاست و تئاتر تونس؛ آری یا خیر

سلیم الصنهاجی: هنرمندان این عرصه باید به اوضاع رایج و کنونی در تونس توجه داشته باشند. چون نقش اصلی هنرمندان تئاتر در وهله نخست کشف حقایق جامعه و انتقال درست آن می‌باشد.

دهن کجی به دین در جشنواره تئاتر دانمارک

:«كتاب مورمن» كه نمايشي طنز درباره دين مسيح است در جشنواره تئاتر دانمارك، برنده جايزه بهترين نمايش درام شد.

«آخرین گل» جایزه‌ی ویژه جشنواره‌ی تئاتر عروسکی صربستان را گرفت

زهره بهروزي نيا كارگردان اين اثر نمايشي با اظهار خرسندي از استقبال تماشاگران از اجراي اين نمايش توضيح داد: تمام نمايش‌هاي شركت كننده در دو سالن اجرا مي‌شدند و به دليل حجم بسيار بالاي آثار شركت‌كننده، هر نمايش فقط يك اجرا داشت و جلسات نقد و بررسي و پرسش و پاسخ هم به دليل همين تراك

ژاپن و لیتوانی میزبان تنها نمایش ایرانی جشنواره استیج می‌شوند

نمایش"شام آخر" به کارگردانی احمد سلیمانی که در جشنواره تئاتر استیج دانمارک شرکت کرده بود، به دعوت نماینده تئاتر استیج در کشور لیتوانی در پایتخت این کشور اجرای عمومی می‌شود.

گیزلا سینایی سفرنامه‌اش را به مجارستان می‌برد

گيزلا سينايي در مجموعه «سفرنامه‌»هايش عازم كشور مجارستان مي‌شود تا در فستيوال «مديا وست» شركت كند.

آخرین سروده درویش بر روی صحنه نمایش

گلي همچون خورشيد به او هديه دادم... او يك سلام نظامي به سمتي نامشخص داد و روي‌برگرداند و گفت: «اگر روزي تو را نخواهم، تازه تو را خواهم يافت» و رفت

تداعی خاطرات جنگ لبنان در رابطه‌ای اینترنتی

نتيجه آن دوران، جوانان جنگ‌زده امروزي است كه نه در زمان و مكان خاصي مي‌گنجند و نه هويت و باوري براي خود حس مي‌كنند.

هنر انقلابی در شهر عدن اعلام موجودیت کند

علی عبدالکریم عضو اتحادیه ادیبان عدن: «ایجاد تغییر اساسی در ساختار سیاسی کشور نیاز دارد که از هم‌اکنون چارچوب نظام مورد نظر خود را با هنر و ادبیات به مردم آموزش دهیم».