۱۳۹۸/۰۲/۰۷
۱۲:۳۸ ب٫ظ

رمان «من بن لادن را کشتم» روایتی داستانی از ماجرای کشته شدن اسامه بن لادن به قلم مهدی رضایی منتشر شد.

مرگ بنیانگذار القاعده به روایت داستان

به گزارش الأمه:

رمان «من بن لادن را کشتم» اثر مهدی رضایی به نمایشگاه کتاب رسید.

رضایی در این رمان سراغ موضوعی منطقه ای و در عین حال بین المللی رفته و به ماجرای کشتن فرمانده گروهک القاعده توسط کماندوهای آمریکایی اشاره کرده است. این رمان در واقع نهادهای بین المللی و دستگاه های حقوق بشری آمریکایی را به نقد کشیده و فساد آنها را به خواننده نشان داده و آنها را عوامل جنگ افروزی و جنایت علیه بشریت معرفی کرده است.

شخصیت اصلی «من بن لادن را کشتم» یک کماندو و صلحبان سازمان ملل است که در نهایت برای کشتن اسامه بن لادن راهی منطقه پاکستان می شود. این شخصیت برای رسیدن به این موقعیت فراز و فرودهای بسیاری طی می کند تا در نهایت به هدف خود دست پیدا کند.

صحنه پردازی و خلق موقعیت مهمترین نکته ای است که در رمان من «من بن لادن را کشتم» به چشم می آید که از جسارت نویسنده در دست زدن به موقعیت های متمایز خبر می دهد. 

«من بن لادن را کشتم» پنجمین اثر مهدی رضایی است که در آن، مخاطب با یک رمان اکشن، جسورانه و هیجان‌انگیز روبه‌رو است. پیش از این رمان «چه کسی از دیوانه ها نمی‌ترسد؟» مجموعه داستان «آواز گوسفندها» رمان «روزگار فراموش شده» و کتاب تحقیقی «خطاهای نویسندگی و تجربیات نویسندگی» معرف قلم این نویسنده جوان بوده است.

رمان «من بن لادن را کشتم» که مهدی رضایی آن را نوشته از سوی نشر آرادمان در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شده است.

سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 4 اردیبهشت درهایش به روی بازدیدکنندگان باز شده و تا 14 اردیبهشت از ساعت 10 الی 20 پذیرای علاقه مندان به کتاب است.

 

منبع: فارس