۱۳۹۸/۰۸/۱۸
۱۱:۰۳ ق٫ظ

مسابقه وحدت شیعه و سنی با نام «اخوت» به مناسبت میلاد پیامبر اسلام(ص) و آغاز هفته وحدت در افغانستان برگزار شد.

مسابقه وحدت شیعه و سنی در افغانستان

به گزارش الأمه:

مسابقه بزرگ اخوت به مناسبت میلاد پیامبر بزرگ اسلام و هفته وحدت با حضور بیش از 4 هزار اشتراک‌کننده از میان دانشجویان، طلاب و خواهران و برادران اهل تشیع و اهل سنت، از سوی شورای اخوت اسلامی بلخ، در مسجد جامع روضه حضرت علی (ع) شهر مزارشریف برگزار شد.

در این مسابقه چهل سوال از منابع اهل سنت و تشیع همراه با پاسخ‌های آن طرح گردیده بود که از میان آنها 10 سوال در امتحان امروز استفاده شده بود. این در حالی است که جزوه‌های این مسابقه، دو هفته قبل در تمام مکان‌های عمومی توزیع شده بود و کسانی که آن جزوات را تهیه کرده بودند می‌‌توانستند در مسابقه شرکت کنند.

علما و سخنرانان این مسابقه اعم از شورای اخوت اسلامی و شورای علمای بلخ ضمنی اینکه برگزاری این مسابقه را حرکتی در مسیر وحدتِ هرچه بیشتر میان مذاهب اسلامی در بلخ دانستند، خاطرنشان ساختند که هفتۀ وحدت هفته اخوت و همدلی میان مذاهب اسلامی می‌باشد و جامعه اسلامی را بیش از گذشته به یکدیگر نزدیک می‌کند.

آنان وحدت را نیاز مبرم و حیاتی جامعۀ افغانستان دانستند و افزودند که حلقاتی در داخل و خارج کشور به دنبال تفرقه‌اندازی میان مذاهب اسلامی کشور می‌باشند. ولی با انسجام و هوشیاری و برگزاری برنامه‌های فرهنگی‌ مذهبی این‌چنینی توطئه‌های آنان خنثی می‌گردد.

 

منبع: صدای افغان