۱۳۹۸/۱۰/۲۲
۶:۳۱ ق٫ظ

در پیام افتتاحیه جشنواره عمار در غزه سهیلا زکزاکی دختر شیخ ابراهیم زکزاکی در سخنانی با اشاره به وجوه شخصیتی این شیخ مبارزگفت: امروز بیش از هر روز دیگری درد اسرای فلسطینی را درک می کنم.

دختر شیخ زکزاکی در پیام جشنواره عمار در غزه:

برای سلامتی و آزادی پدرم دعا کنید/ امروز بیش از هر روز دیگری درد اسرای فلسطینی را درک می کنم

به گزارش الأمه:

در پیام افتتاحیه جشنواره عمار در غزه سهیلا زکزاکی دختر شیخ ابراهیم زکزاکی در سخنانی با اشاره به وجوه شخصیتی این شیخ مبارزگفت: امروز بیش از هر روز دیگری درد اسرای فلسطینی را درک می کنم.

وی با اشاره به شهادت سه تن از برادرانش در راهپیمایی روز قدس در نیجریه از مردم غزه خواست تا برای سلامتی و آزادی پدر و مادرش دعا کنند.

این نخستین بار است که پس از چهار سال از زندانی شدن شیخ زکزاکی، وی در فلسطین که آرمان شیخ بود معرفی می شود.

متن پیام دختر شیخ زکزاکی به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

مردم فلسطین و اهالی غزه سلام

با درود بر مردم مقاوم فلسطین و خانواده شهدا و درود بر شهدای فلسطین از عزالدین قسام تا فتحی شقاقی و از شیخ احمد یاسین تا باسل الاعرج و یاسر المرتجی و همه شهدای انتفاضه، شهدای راهپیمایی بزرگ بازگشت و درود بر همه اسرای فلسطینی که در زندان های رژیم صهیونیستی تحت شکنجه های جسمی و روحی آن رژیم قرار دارند.

من سهیلا فرزند شیخ ابراهیم زکزاکی هستم؛ کسی که برای هدایت مردم به بهترین دین آسمانی چند سالی است که در زندان های رژیم مورد حمایت اسرائیل یعنی رژیم نیجریه قرار دارد.

او به وحدت شیعه و سنی اعتقاد ویژه ای دارد و با وجود نفوذ گسترده در میان مردم نیجریه و علیرغم اصرار یاران ش با ساخت مساجد جداگانه برای شیعیان مخالفت می کرد و معتقد بود شیعه و سنی باید در یک مسجد و در یک صف نماز بخوانند.

او به جد معتقد به مساله فلسطین بود و یک سال پیش از حمله به دفتر او در شهر زاریا در نیجریه و دستگیری او، تعدادی از یارانش از جمله سه فرزندش یا بهتر بگویم سه برادر من در مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس که همه ساله در حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزار می شود در حمله نیروهای نظامی رژیم نیجریه به شهادت رسیدند.

شیخ می گفت: بدون شک اسرائیل با همه حمایت یهودیان جهان و آمریکا از بین خواهد رفت؛ و اینک پدر و مادر من 4 سال است که به دلیل حمایت از آرمان فلسطین و برافراشتن پرچم وحدت پس از یک حمله وحشیانه به دفتر او و کشتار صدها نفر از حامیانش در زندان به سر می برد و به دلیل مسمومیت شدید ناشی از باقی ماندن گلوله در بدنش ممکن است به شهادت برسد و از شما می خواهم تا برای آزادی و سلامت او دعا کنید.

و امروز که با شما صحبت می کنم بیش از هر روز دیگری درد اسارت نزدیکان مان را درک می کنم و می دانم شما فلسطینیان در این سال ها چه گذرانده اید و حال و روز کسانی چون شهید اسیر سامی ابودیاک و خانواده او را بهتر درک می کنم.

و امروز که با شما صحبت می کنم به شما اطمینان می دهم پدرم اگر در زندان به شهادت برسد یا آزاد شود مردم و مسلمانان نیجریه و ایران دست از حمایت مردم فلسطین برنخواهند داشت.

در پایان خوشحالم که از طریق جشنواره مردمی فیلم عمار با شما سخن می گویم؛ و خوشحالم که این جشنواره در دوره پنجم نگاهی جهانی به مقاومت در برابر صهیونیسم جهانی دارد.

دوستان به من گفتند فیلم هایی که از ایران در این چند روز در فلسطین اکران می شود نه تنها به قضیه فلسطین بلکه به قضیه مقاومت به معنای یک کل و یک مساله جهان وطنی می پردازد و برای همین نگاهی به قضیه یمن نیز دارد و پدرم و به ویژه مادرم به مساله سینما و هنرهای نمایشی اهتمام داشتند و بخشی از نگاه تبلیغاتی خود را به تولید سریال ها و فیلم های متعهد اختصاص داده بودند چه آنکه هیچ مبارزه ای بدون مبارزه فکری و فرهنگی و تقویت ذهن و اندیشه موفق نخواهد شد.

برای همه شما آرزوی موفقیت و پیروزی نهایی را دارم و امیدوارم به زودی زود نماز را با هم در مسجد الاقصی اقامه کنیم.

والسلام علیکم و رحمت الله