۱۳۹۷/۱۱/۲۷
۳:۲۲ ب٫ظ

فیلم «شکستن هم زمان بیست استخوان» با نام بین المللی (رونا مادر عظیم) به عنوان تولید مشترک سینمای ایران و افغانستان و نماینده کشور افغانستان در جایزه اسکار، جایزه بزرگ هیات داوران و جایزه موسسه اینالکو (موسسه ملی زبان و تمدن های شرقی) «وزول» فرانسه را دریافت کرد.

جایزه بزرگ جشنواره فیلم فرانسه به تولید مشترک ایران و افغانستان

به گزارش الأمه:

 فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» با نام بین المللی (رونا مادر عظیم) به نویسندگی و کارگردانی جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی در جدیدترین حضور بین المللی خود در رویدادهای جهانی هنر هفتم، جایزه بزرگ هیات داوران و جایزه موسسه اینالکو (موسسه ملی زبان و تمدن های شرقی) «وزول» فرانسه را دریافت کرد.
«شکستن همزمان بیست استخوان» پیش از این در نخستین حضور بین المللی خود جایزه بهترین فیلم فستیوال بین المللی بوسان را دریافت کرده بود. این اثر همچنین نامزد اسکار سینمای افغانستان است که به عنوان محصول مشترک سینمای ایران و افغانستان به شمار می رود. 
«شکستن همزمان بیست استخوان» ماه گذشته دو جایزه اصلی فستیوال «دیورامای» هندوستان را هم از آن خود کرده بود.
پخش بین المللی فیلم برعهده شرکت فرانسوی «نوری پیکچرز» به مدیریت کتایون شهابی است.
محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی بازیگران این اثر سینمایی را تشکیل می دهند.
در خلاصه داستان فیلم «شکستن همزمان بیست استخوان» آمده: عظیم (با بازی محسن تنابنده) پناهنده افغان است که در شهرداری تهران مشغول به کار است تا بتواند به خانواده مادر و برادرش «فاروق» کمک کند تا قاچاقی به آلمان بروند، اما در لحظه آخر فاروق از بردن مادرشان منصرف می‌شود و عظیم نیز متوجه می‌شود مادرشان نیازمند عمل پیوند است. عظیم باید بین جان خودش و مادرش انتخاب کند.

 

منبع: ایرنا