۱۳۹۷/۰۸/۰۹
۱۰:۱۴ ق٫ظ

هیأت بنی‌عامر یکی از هیأت‌های بزرگ عراقی که از بصره حرکت خود را آغاز می‌کند، هم‌زمان با اربعین حسینی خود را به کربلا و بین‌الحرمین رسانده و در آنجا به عزاداری می‌پردازد.

حضور بزرگ‌ترین هیأت عزاداری عراقی‌ها در کربلا + تصاویر

به گزارش الأمه:

روز گذشته هم‌زمان با اربعین حسینی خیل عاشقان حسینی از نقاط مختلف به شهر کربلا مشرف شدند تا به زیارت امام حسین (ع) و یاران باوفایش بپردازند.

 

هم‌زمان با اربعین حسینی دسته های عزاداری با نظم و ترتیب به بین‌الحرمین و حرم امام حسین (ع) مشرف می‌شوند و شور و حال خاصی در این مکان مقدس برپا می‌شود.

 

 

دسته بنی عامر یکی از دسته‌های معروف در کشور عراق است که در اربعین حسینی به بین‌الحرمین مشرف می‌شوند و لبیک‌گویان به سمت حرم امام حسین (ع) می‌روند.

 

 

در این دسته عزاداری هزاران زائر حسینی به زبان عربی به مدیحه‌سرایی می‌پردازند که شور این دسته آنقدر بالا است که بسیاری از زائران با رنگ‌ها و اقوام مختلف را نیز با خود همراه می‌سازد.

 

 

البته شاید کمتر کسی با دسته بنی‌عامر و موکب آن‌ها آشنا باشند و اگر زائری برای نخستین‌بار در اربعین به کربلا مشرف شده باشد، از نحوه پوشش آن‌ها که لباس سفیدی است متعجب شود.

 

 

دسته بنی‌عامر از بصره به شهر کربلا مشرف می‌شوند و با لباس‌های سفید با نظم و شکوه خاصی در اربعین به عزاداری می‌پردازند. این دسته از موکب بنی‌عامر در بصره حرکت خود را آغاز می‌کند و روز اربعین به کربلا مشرف می‌شود که در سال‌های اخیر تعداد عزاداران این دسته به بیش از ۵۰ هزار نفر می‌رسد.

 

 در روز اربعین از هر نژاد و فرهنگ و قومی به کربلا مشرف می‌شود تا در عزای فرزند حضرت زهرا (س) سهیم باشد.منبع: فارس