۱۳۹۹/۰۲/۲۱
۵:۴۷ ب٫ظ

سریال «نگهبان قدس» به کارگردانی «باسل الخطیب» کارگردان برجسته سوریه و تهیه کنندگی «زیاد علی» در سایت در «عماریار» عرضه شد.

سریال «نگهبان قدس» در «عماریار» عرضه شد

به گزارش «عمار فیلم»، سریال «نگهبان قدس» روایت مردی زاده حلب و یکی از چهره های برجسته جهان مسیحیت به اسم «ایلاریون کبوجی» است که در سال 1965 رهبر کلیسای کاتولیک بیت المقدس شد و از آن زمان به جریان های مقاومت علیه رژیم اشغالگر قدس کمک می کرد.

او نهایتا در سال 1974 در حال کمک به اننتقال اسلحه برای گروه های مقاومت توسط رژیم صهیونیستی دستگیر و به 12 سال زندان محکوم شد اما به وساطت واتیکان پس از 4 سال آزاد شده و به رم تبعید شد.

امام موسی صدر از وی به نیکی یاد کرده و چندین کشور اسلامی برای او تمبر یادبود منتشر کرده اند. او درباره انقلاب اسلامی می گوید: «عقل در برابر چگونگی پیروزی و استمرار این انقلاب عاجز است»؛ وی در مساله تسخیر لانه جاسوسی تلاش هایی برای میانجی گری نیز داشته است.

«ایلاریون کبوجی» از مخالفان جنگ علیه عراق در سال 2003، حاضر در کاروان آزادی در سال 2010 و از مسافران کشتی ماوی مرمره بوده است.

همه اینها و دیگر نکات زندگی این مرد مقاوم را «باسل الخطیب» کارگردان برجسته سوریه که خود یک چهره با اصالت فلسطینی است در سریال «نگهبان قدس» به تصویر کشیده است.

باسل الخطیب خود ده ها فیلم و سریال درباره فلسطین تولید کرده است و از حامیان دولت سوریه بوده و در جریان هشت سال جنگ در سوریه 4 فیلم سینمایی و دو سریال را برای حمایت از مقاومت و دولت سوریه تولید کرده است.

هر قسمت از سریال «نگهبان قدس» 34 دقیقه درنظر گرفته شده است و در آن بازیگرانی چون، رشيد عساف، إيهاب شعبان، أمل عرفة، صباح الجزائري، سليم صبري و سامية الجزائري به ایفای نقش پرداخته اند.