۱۳۹۸/۰۶/۳۰
۶:۱۳ ق٫ظ

نماینده رهبر معظم انقلاب در هندوستان افزود: شیعیان در مناطق مختلف به ویژه کشمیر عشق و علاقه بسیاری به اسلام و شیعیان دارند و همه ساله، در سالگرد رحلت امام خمینی(ره) مراسم‌های چند ده هزار نفری برگزار می‌شود.

مردم هند دلبستگی زیادی به مقام معظم رهبری دارند/ ماجرای فروش حلقه ازدواج برای کمک به سیل‌زدگان

به گزارش الأمه:

جمعی از طلاب اهل کشور هند که برای برگزاری اردوی جهادی به یکی از مناطق محروم استان خوزستان سفر کرده بودند  در گفتگویی به روایت میزان علاقه مردم کشورشان به ایران و مقام معظم رهبری پرداختند.

حجت‌الاسلام مهدی مهدوی‌پور نماینده رهبر معظم انقلاب در هندوستان در سفر اخیر خود به استان خوزستان، از کمک مالی 100 میلیارد ریالی مسلمانان هند به مردم سیل‌زده استان خوزستان خبر داد و اظهار داشت: مسلمانان و شیعیان هندوستان به صورت خودجوش با سیل‌زدگان ایران مشارکت و همدلی داشتند و برخی از آنها در مراجعه به دفتر نمایندگی ولی فقیه در هندوستان از وقوع سیل و رنجیده شدن رهبرمعظم انقلاب در این قضیه اظهار ناراحتی داشتند.
 
نماینده رهبر معظم انقلاب در هندوستان افزود: شیعیان در مناطق مختلف به ویژه کشمیر عشق و علاقه بسیاری به اسلام و شیعیان دارند و همه ساله، در سالگرد رحلت امام خمینی(ره) مراسم‌های چند ده هزار نفری برگزار می‌شود.

همین موضوع بهانه‌ای شد تا با طلاب اهل کشور هند که در قالب یک اردوی جهادی همزمان با سفر حجت‌الاسلام مهدوی‌پور به خوزستان، در روستاهای مناطق محروم این استان حضور یافته بودند و اقدام به فعالیت عمرانی می‌کردند، گپ‌وگفتی پیرامون کمک‌های ارسالی مردم هند به سیل‌زدگان ایرانی انجام دهیم که در ادامه آمده است.

 

* ماجرای فروش حلقه ازدواج برای کمک به ایرانیان

سیدضرغام یکی از طلاب کاروان جهادگران هندی بود که نسبت به سایر طلاب مسن‌تر به نظر می‌رسید. او می‌گوید حدود 30 سال پیش برای تحصیل در علوم حوزوی به ایران آمده است و البته حین تحصیل، به عنوان مبلغ، به کشورهای مختلفی سفر کرده است.

سیدضرغام می‌گوید مردم هند علی‌الخصوص شیعیان آن، علاقه بسیاری به ایران دارند و مقام معظم رهبری در کشور ما بسیار محبوب هستند و معتقدیم هیچ کشوری در جهان چنین رهبری ندارد.

این طلبه هندی در ادامه درباره انگیزه مردم کشورش برای کمک به سیل‌زدگان صحبت کرد. سیدضرغام می‌گوید با وجود اینکه وضعیت اقتصادی مردم هند مطلوب نیست اما آنها به دلیل دلبستگی‌شان به ملت و رهبر ایران، پول نقد و زیورآلات خود را به دفتر نمایندگی ولی فقیه در هند تحویل دادند و حتی برخی دیگر حاضر شدند حلقه‌های ازدواجشان را فروخته و پول آن را در اختیار سیل‌زدگان قرار دهند.

* چشم امید مسلمانان جهان به ایران است

محمدموسی یکی از جوانترین اعضای کاروان جهادی طلاب اهل هند بود که همراه با برادرش سجاد به مناطق محروم خوزستان سفر کرده بود. محمدموسی که حدود 6 سال است در ایران سکونت دارد می‌گوید ما حاضریم برای کسب علم به هرکجای دنیا سفر کنیم اما برای کسب علم اهل بیت(ع) هیچ جا مانند ایران و شهر مقدس قم نمی‌شود.

این طلبه جوان هندی به کارشکنی‌های دولت آمریکا علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: ما مردم هند، جمهوری اسلامی ایران را کشور مسلمان حقیقی می‌دانیم و اطمینان داریم با وجود اقداماتی که علیه ایران انجام می‌دهند اما نهایتا حق آشکار خواهد شد و حق به حقدار خواهد رسید.

محمدموسی می‌گوید از میزان کمک‌هایی که مردم کشورم به سیل‌زدگان ایرانی کردند خیلی متعجب هستم چراکه از وضعیت اقتصادی هند مطلع هستم اما به هرحال از اینکه مردم کشورم به خاطر اسلام و انسانیت اینگونه از اموال و زندگی خود گذشت می‌کنند بسیار خرسند هستم.

این طلبه هندی که در شهر مقدس قم سکونت دارد از مسئولان جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد تا با قدرت کار و تلاش کنند چراکه مسلمانان جهان به این کشور دل بسته‌اند و به موفقیت و پیروزی نهایی آن امید دارند.

لازم به ذکر است، قرار است با کمک‌های جمع‌آوری‌شده از مردم هند و با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره)، 150 خانه مسکونی و چندین پروژه بهداشتی ـ درمانی در نقاط مختلف مناطق سیل‌زده استان خوزستان ساخته شده و به بهره‌برداری برسد.

 

منبع: تسنیم