۱۳۹۸/۱۱/۱۹
۶:۰۳ ق٫ظ

همزمان با فرا رسیدن دهه فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، مراسم ویژه ای با عنوان معرفی دستاوردهای چهل ساله سینمای ایران پس از انقلاب، با حضور جمعی از مقام های پاکستانی و شخصیت های فرهنگی و اجتماعی در «اسلام آباد» برگزار شد.

معرفی دستاورد چهل ساله سینمای ایران در پاکستان

به گزارش الأمه:

این مراسم را  سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان با همکاری شورای ملی هنری پاکستان عصر روز جمعه در شهر اسلام آباد برگزار کرد.

خانم «فردوس عاشق اعوان» دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در امور اطلاع رسانی به عنوان میهمان ویژه، «سید محمد علی حسینی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در پاکستان، «محمد رضا کاکا» رایزن فرهنگی ایران در اسلام آباد و خانم «فوزیه سعید» رئیس شورای ملی هنری پاکستان در این مراسم حضور داشتند.

همچنین روسای نهادی ایرانی در پاکستان، خانواده های ایرانی مقیم اسلام آباد، برخی از دیپلمات های خارجی مقیم اسلام آباد و جمع زیادی از مردم و شخصیت های فرهنگی و هنری پاکستان در مراسم معرفی دستاورد چهل ساله سینمای ایران به همراه نمایش فیلم به وقت شام از ابراهیم حاتمی کیا، حضور یافتند.

دستیار ویژه نخست وزیر پاکستان در سخنرانی خود در این مراسم، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، گفت که کشورش و جمهوری اسلامی ایران از روابطی دوستانه در تمام زمینه ها برخوردارند.

خانم فوزیه سعید رئیس شورای ملی هنری پاکستان نیز با اشاره به ریشه دار بودن روابط ایران و پاکستان به ویژه در حوزه های فرهنگی، بر ضرورت تعمیق همکاری های فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد و آن را موجب شکل گیری هماهنگی بیشتری میان دو همسایه برشمرد.

وی افزود: مفتخریم که امروز و بار دیگر میزبان پخش فیلم های ایرانی هستیم، تولیداتی که همواره در رقابت های منطقه و بین المللی درخشیده و بسیاری از جوایز جشنواره های بزرگ جهان را از آن خود کرده است.

ایران در پاکستان " href="https://img9.irna.ir/d/r2/2020/02/07/3/156947047.jpg" data-fancybox="gallery">

محمد رضا کاکا رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز گفت: ایران و پاکستان هر دو کشورهایی با ریشه های عمیق فرهنگی و تاریخی از تمدن های هزاران ساله برخوردارند و مشترکات فراوان فرهنگی، دینی، زبانی و تاریخی میان دو کشور باعث شده تا حتی بتوان ایران و پاکستان را یک سرزمین و یک کشور دانست.

وی با ادای احترام به مقام معمار انقلاب اسلامی ایران امام خمینی (ره) شهدای کشور از جمله شهدای مقاومت و سردار سرافراز اسلام سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس تاکید کرد: آینده درخشان تری در انتظار روابط دو ملت و دو کشور است و ما می توانیم با توسعه همکاری های در حوزه های فرهنگ، هنر و سینما نقش پررنگ تری برای نزدیک کردن روابط میان دو ملت ایران و پاکستان ایفا کنیم.

رایزن فرهنگی ایران افزود: صنعت سینمای ایران پس از انقلاب اسلامی و به رغم توطئه های منفی و زهرآلود دشمنان ملت ایران، توانست جایگاه ویژه ای به دست آرود و امروز هنرمندان ایرانی، کارگردانان و بازیگران در صحنه های مختلف و جشنواره های جهانی برای میهن اسلامی افتخار می آفرینند.

حضور پرتعداد رسانه های دولتی و غیردولتی پاکستان برای پوشش خبری مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دستاورد چهل ساله سینمای ایران بسیار قابل توجه بود.

در پایان این مراسم فیلم سینمایی به وقت شما به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌کیا محصول سال ۱۳۹۶، به نمایش در آمد و مورد استقبال قابل توجه علاقه مندان به سینمای ایران قرار گرفت.

 

منبع: ایرنا