۱۳۹۷/۱۰/۱۳
۳:۰۹ ب٫ظ

سرداب «القبله» به عنوان بزرگترین سرداب حرم امام حسین (ع) تاکنون بیش از 30 درصد پیشرفت داشته و اکنون با قرار دادن ستون‌های بتنی در آن عملیات احداث این سرداب سرعت گرفته است.

احداث بزرگترین سرداب حرم امام حسین (ع) سرعت گرفت+ عکس

به گزارش الأمه:

خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، یکی از سرداب‌های حرم امام حسین (ع) که در حال ساخت است، سرداب «القبله» به شمار می‌رود که این سرداب در بخش غربی زیرزمین  حرم مطهر سیدالشهدا (ع) قرار دارد.

 

 

با توجه به توسعه حرم اباعبدالله (ع) و لزوم افزایش ظرفیت برای حضور زائران به ویژه در ایام شلوغ، احداث این سرداب به همت عتبه حسینه (ع) طراحی و اوایل آذرماه سال جاری اجرایی شد که هم‌اکنون با طرح اتصال این سرداب به سرداب‌های «الحجه» و «باب‌الرأس» عملیات احداث آن در حال انجام است.

 

به گفته مسؤولان آستان مقدس حسینی تاکنون مرحله اول فازبندی احداث این سرداب به اتمام رسیده و بتن‌ریزی آن نیز ۹۵ درصد پیشرفت داشته است.

 

پس از اتمام این بخش، عملیات بتن‌ریزی از باب القبله تا باب الرجا حرم حسینی به عمق ۱۵ متر زیر زمین آغاز خواهد شد.

 

 

همچنین تاکنون بیش از ۳۰ درصد از عملیات اجرایی احداث بزرگترین سرداب حرم امام حسین (ع) با عنوان سرداب القبله صورت پذیرفته و با قراردادن ستون‌های بتنی در این بخش عملیات تکمیل آن سرعت گرفته است.

 سرداب القبله حرم امام حسین (ع) بزرگترین سرداب حرم سیدالشهدا (ع) است که پس از احداث و تکمیل با مساحتی بالغ بر ۲ هزار مترمربع میزبان زائران حسینی خواهد بود.

 

منبع: فارس