۱۳۹۷/۰۲/۳۰
۵:۲۱ ب٫ظ

پادشاه بحرين همچنين به رسانه هاي داخلي اعلام كرد كه در مقالات و گزارش هاي خود به اسرائيل به عنوان دشمن نپردازند و از انتشار مقالات ضد صهيونيستي خودداري كنند.

اسراییل همکار مکاتب ضد اسلامی در کشتار شیعیان بحرین

افشاي اطلاعات به دست آمده از اسناد ويكي ليكس نشان داد كه حكومت آل خليفه در بحرين برنامه گسترده اي را با همكاري عوامل جاسوسي موساد براي سركوب شيعيان اين كشور تدارك ديده است.

اين اسناد همچنين ثابت كرد كه مقامات آل خليفه روابط محرمانه خود با مقامات رژيم صهيونيستي را از چند سال پيش آغاز كرده و مسئول هماهنگ كردن اين روابط سفير آمريكا در منامه بوده است. براساس همين روابط محرمانه و همكاري دو طرف بود كه رژيم آل خليفه از سال 2005 به كليه دستگاه هاي حكومتي خود دستور داد كه رژيم اسرائيل را دشمن به حساب نياورند و از پيشنهاد تشكيل دو دولت طرفداري كنند.

پادشاه بحرين همچنين به رسانه هاي داخلي اعلام كرد كه در مقالات و گزارش هاي خود به اسرائيل به عنوان دشمن نپردازند و از انتشار مقالات ضد صهيونيستي خودداري كنند.

پادشاه بحرين همچنين از آمريكا و اسرائيل دستور گرفته بود كه مبارزه همه جانبه اي را عليه شيعيان اين كشور آغاز كند و متقابلا از سني ها حمايت كند.

در همين رابطه رژيم بحرين در تلاش است با رو در رو قرار دادن طوايف سني در مقابل شيعه، جايگاه شيعيان اين كشور را تضعيف كند. قرارداد همكاري آل خليفه با موساد در سال 2005 امضاء شده و خبر آن اخيرا منتشر شده است.

اين در حالي است كه به موازات اعمال فشار و سركوب هرچه بيشتر شيعيان در كشور در جريان خيزش مردمي اخير، انقلابيون بحريني به خاندان آل خليفه هشدار دادند كه صبر مردم لبريز شده و اگر به مطالبات آنها رسيدگي نشود خيابان هاي اين كشور را صحنه جنگ و درگيري خواهند كرد.

انقلابيون بحريني به رژيم آل خليفه هشدار دادند كه صبر مردم لبريز شده و هيچ تضميني وجود ندارد تا اعتراض هاي مردم براي تحقق مطالباتشان به صورت مسالمت آميز ادامه يابد.

«ابراهيم زين الدين» از فعالان سياسي بحريني در اين باره گفت، سياست هاي سركوبگرانه رژيم بحرين و حضور اشغالگران و مشاركت آنان در قتل عام مردم معترض موجب شده است كه بحران بحرين ادامه يابد و مسئوليت اين وضعيت متشنج و خطرناك آل خليفه و آل سعود هستند.

وي تاكيد كرد، مردم بحرين تا تحقق همه مطالباتشان خيابان ها را ترك نخواهند كرد و ادامه اين وضعيت به درگيري هاي شديد خياباني و جنگ داخلي منجر خواهد شد.

طلاب بحرين نيز با محكوم كردن جنايات آل خليفه و آل سعود اعلام كردند كه رژيم بحرين و آل سعود بايد پاسخگوي سركوب تظاهرات مسالمت آميز مردم بحرين و كشتار مردم بي دفاع اين كشور باشند.

اين طلاب مطالبات مردم را مشروع و قانوني دانسته و تاكيد كردند، آل خليفه همه حقوق قانوني مردم بحرين از جمله حق انتخاب و تعيين سرنوشت خود را ناديده گرفته است و مردم بحرين امنيت ندارند و جان و مال آنان در خطر است.«سعيد شهابي» دبيركل جنبش احرار بحرين نيز با تاكيد بر اينكه دوره حاكميت آل خليفه در اين كشور به پايان رسيده و حمايت هاي نظامي، مالي و رسانه اي آمريكا و عربستان سعودي مانع حذف اين خاندان از صحنه سياسي بحرين نمي شود گفت، پيروزي ملت بحرين نزديك است.

 

وي اظهار داشت، رژيم آل خليفه سال ها مطالبات مردم را ناديده گرفته و تعامل با اين رژيم كه همواره درصدد تحميل سياست هايش بر مردم بوده غيرممكن است.

همچنين حوزه علميه كربلا در واكنش به هتك حرمت مقدسات و تخريب مداوم مساجد در بحرين توسط نظاميان رژيم آل خليفه و آل سعود تحصن اعتراض آميز برگزار كرد.

طلاب علوم ديني مسجد جامع امام موسي كاظم(ع) كربلا با شركت در اين تجمع حمايت خود را از قيام مردمي بحرين اعلام و هتك حرمت مقدسات را محكوم كردند.اين محكوميت ها در حالي صورت مي گيرد كه رژيم آل خليفه همچنان به سياست سركوب ارعاب، تهديد و ضرب و شتم مخالفان ادامه مي دهد و در تازه ترين جنايات اين رژيم نسبت به مخالفان ده ها ورزشكار شيعه را دستگير كرده است. انجمن حقوق بشر جوانان بحرين در اين باره اعلام كرد، باشگاه هايي كه عموما متعلق به شيعيان است به مدت دو سال از شركت در ليگ فوتبال محروم و 20 هزار دلار جريمه شده اند.

حكومت آل خليفه همچنين براي دومين ماه متوالي شيعيان بحرين را از دريافت يارانه محروم كرده است.

از سوي ديگر، مدير اجرايي ائتلاف بين المللي پيگرد جنايتكاران جنگي با اشاره به ادامه تلاش ها براي شكايت قضايي از مسئولان بحريني و سعودي از لغو سفرهاي اروپايي مسئولان بحريني از ترس پيگرد و بازداشت خبر داد.

«لويي ديپ» گفت، آنچه در بحرين روي مي دهد جنايت هاي ضد بشري است.

وي از سكوت جوامع عربي در قبال رويدادهاي بحرين انتقاد كرد و گفت، رژيم سعودي در تلاش براي به شكست كشاندن انقلاب هاي عربي است مدير اجرايي ائتلاف بين المللي پيگرد جنايتكاران جنگي همچنين اعلام كرد كه گروهي از وكلاي بين المللي در حال انجام فعاليت هايي براي شكايت از مسئولان بحريني و سعودي به دادگاه بين المللي كيفري هستند. در آلمان نيز هزاران نفر از مردم برلين با برگزاري تظاهراتي از قيام مردمي بحرين حمايت كردند.

 

زمان انتشار : 1390-01-01