۱۳۹۹/۰۲/۰۳
۹:۴۸ ب٫ظ

یک عکاس خبرنگار زن جوان در جامو و کشمیر به اتهام انتشار پست‌های خلاف قانون ملی در فضای مجازی بازداشت شد.

بازداشت عکاس هندی برای انتشار تصاویر جنایت علیه مسلمانان

به گزارش الأمه:

یک عکاس خبرنگار زن به نام مسرت زهرا (26 ساله) در جامو و کشمیر به اتهام انتشار پست های خلاف قانون ملی حساب های کاربری شخصی خود در رسانه های اجتماعی بازداشت شد.

پلیس هند به علت اینکه پست‌های زهرا در رسانه‌های اجتماعی نقض قانون‌ و باعث ایجاد اختلال در نظم عمومی است او را بازداشت کرده اند.

نهاد مدنی Kashmir Civitas، باشگاه مطبوعات کشمیر (KPC) و انجمن فتوژورنالیسم هند (NWMI) به بازداشت زهرا اعتراض کردند.

باشگاه مطبوعات کشمیر طی بیانیه ای با تاکید بر اینکه روزنامه نگاری جرم نیست، از مقامات ذی‌ربط خواست تا اتهامات دروغین علیه زهرا را رد کنند.

پلیس در این باره گفته است که این اتهام بر اساس گزارش‌ها و تحقیقات به دست آمده مطرح شده و بررسی‌ها ادامه دارد. این عکاس هندی برای ارائه توضیحات درباره اقدامات انجام شده به دستگاه امنیتی احضار و تحقیق در این باره به آژانس تحقیقات ملی فدرال واگذار شده است.

مسرت زهرا در پست‌های خود در فضای مجازی اقدامات نیروهای امنیتی هند و داستان زنان و کودکانی که از حملات و درگیری ها در جامو کشمیر آسیب دیده بودند را به اشتراک می گذاشت.

وی اهل شهر سرینگر کشمیر است و در اتهام وارد شده، متهم است که تصاویر را به قصد تحریک جوانان و انتصاب جنایت‌ها به دولت هند منتشر کرده است.

این عکاس، تصاویرش را در نشریات واشنگتن‌پست، رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه، الجزیره و نشریه کاروان نیز منتشر کرده است.

زیر یکی از تصاویری که زهرا منتشر کرده است، نوشته شده، آریفا جان دو دهه پس از اینکه همسرش در سال 2000 از سوی ارتش هند مورد اصابت گلوله قرار گرفت، از این حمله وحشتناک رنج می‌برد. وی هنوز صدای اسلحه را می‌شنود و بدن غرق به خون همسرش را هنوز به خاطر دارد که با 18 گلوله کشته شد.

در صورت مجرم شناخته شدن زهرا به هفت سال زندان محکوم خواهد شد.

 

منبع: ایکنا