۱۳۹۹/۰۳/۱۰
۷:۰۱ ق٫ظ

مسجدالنبی (ص) که پس از شیوع کرونا به روی زائران بسته شده بود، به دستور متولیان حرمین شریفین از فردا با رعایت امور بهداشتی به تدریج به روی زائران باز می‌شود.

بازگشایی تدریجی مسجدالنبی (ص) از فردا/ زیارت از پشت درهای بسته+فیلم

به گزارش الأمه:

مسجدالنبی (ص) در مدینه منوره پس از شیوع کرونا به روی زائران بسته شد و‌ هم‌اکنون حدود سه ماه است که زائران امکان تشرف به حرم نبوی را ندارند.

حضور زائران پشت درهای بسته حرم‌نبوی/ جمعه ۶ شوال ۱۴۴۱

با این وجود بسیاری از زائران و مشتاقان زیارت هر روز از پشت درهای بسته مسجدالنبی (ص) به زیارت و دعا می‌پردازند و از راه دور به پیامبر اعظم (ص) متوسل می‌شوند.

روز گذشته نیز برخی از شهروندان مدینه از نقاط مختلف با حضور در پشت درهای بسته حرم نبوی به راز و نیاز با پیامبر رحمت پرداختند.

با توجه به اینکه مسؤولان عربستان از برگزاری نماز جمعه در مساجد این کشور به غیر از مساجد مکه مکرمه و مسجدالحرام خبر داده بودند، به نطر می‌رسید که درهای مسجدالنبی (ص) نیز به روی زائران باز شود؛ اما این امر اتفاق نیفتاد و‌همچنان درهای این مکان مقدس بسته ماند تا ‌امکان تشرف به حرم نبوی وجود نداشته باشد.

متولیان حرمین شریفین شامگاه جمعه در اطلاعیه‌ای از بازگشایی تدریجی مسجدالنبی (ص) از یکشنبه هشتم شوال (۱۱خرداد) خبر داده‌اند و با این روند درهای حرم نبوی از فردا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به روی زائران باز خواهد شد. البته ممکن است منظور از بازگشایی تدریجی مسجدالنبی (ص)، باز شدن شبستان و فضای باز باشد.

به گزارش فارس، متولیان حرمین شریفین هنوز درباره بازگشایی مسجدالحرام و حتی وضعیت حج تمتع سال جاری تصمیمی اتخاذ نکرده‌اند. البته هفته گذشته در مسجدالحرام و‌مسجدالنبی (ص) نماز عید فطر با حضور کارکنان و برخی از مسؤولان سعودی برگزار شد.

 

منبع: فارس