۱۳۹۹/۰۱/۲۴
۷:۳۴ ب٫ظ

همزمان با میلاد حضرت رقیه (س) با وجود بسته بودن درهای حرم به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، خادمان آن حضرت با برپایی سفره نذری میلاد دردانه امام حسین(ع) را جشن گرفتند.

برگزاری جشن میلاد حضرت رقیه (س) بدون حضور زائر+ عکس

به گزارش الأمه:

همزمان با ولادت حضرت رقیه (س) در سوریه مراسم و‌جشن در کوچه و خیابان‌های دمشق برپا می‌شود و‌ از چندین کیلومتری حرم حضرت رقیه (س) و حضرت زینب (س) موکب‌هایی به پذیرایی از زائران می‌پردازد.

برپایی سفره نذری جشن میلاد ریحانةالحسین (ع) در حرم

امسال با شیوع کرونا و عدم امکان تشرف به سوریه و همچنین بسته بودن درهای حرم‌های سوریه، برگزاری جشن و سرور ولادت دردانه امام حسین (ع) به صورت محدود آن هم در برخی مناطق دمشق برپا شد و حتی حرم حضرت زینب (س) نه تنها گل‌آرایی و تزیین نشد، بلکه حتی پارچه‌های مشکی از وفات آن حضرت تاکنون بر ستون‌ها و‌اطراف ضریح همچنان نقش بسته است.

 

با این حال در حرم حضرت رقیه (س) با وجود بسته بودن، خادمان آن حضرت در کنار ضریح به رسم هرساله علاوه بر تزیین حرم، در کنار ضریح آن حضرت بادکنک‌آرایی و سفره سبزرنگ نذری پهن کردند و‌ پس از دعاخوانی و‌ برپایی جشن، محتویات سفره را بین زائران پشت درهای حرم که برای حاجت به این مکان مقدس آمده بودند، توزیع کردند.

به گفته ابویاسر یکی از خادمان حرم حضرت رقیه (س)، ریحانةالحسین گره‌های بزرگی را با دستان کوچکش باز می‌کند. برای همین هم بسیاری از مردم دمشق برای گرفتن حاجت به ویژه بچه‌دار شدن در این روز و شب عزیز به حضرت رقیه (س) متوسل می‌شوند.

به گزارش فارس، هرساله نه تنها در دمشق بلکه در کربلا هم در میلاد حضرت رقیه (س) سفره‌های نذری و حاجت پهن و هر کسی با حاجتی متوسل به دردانه امام حسین (ع) می‌شد.

 

منبع: فارس