۱۳۹۸/۱۱/۱۳
۹:۳۶ ق٫ظ

دبیرخانه اداره اوقاف کویت از برگزاری بیست‌و‌سومین دوره مسابقات بزرگ حفظ قرآن کریم در این کشور خبر داد.

بیست‌و‌سومین دوره مسابقات حفظ قرآن در کویت برگزار می‌شود

به گزارش الأمه:

دبیرخانه اداره اوقاف کویت اعلام کرد که این دوره از مسابقات حفظ قرآن، روز شنبه، ۱۹ بهمن‌ماه، در کویت با حمایت وزارت دادگستری و وزارت اوقاف و امور اسلامی این کشور برگزار خواهد شد.

«منصور الصقعبی» رئیس کمیته هماهنگی این دوره از مسابقات، در یک گفت‌وگوی مطبوعاتی اعلام کرد که این مسابقات با شعار «بهار دل‌ها» و با هدف تشویق شهروندان کویتی در سنین مختلف، به تلاوت، حفظ، یادگیری تجوید و تدبر در آیات قرآن برگزار می‌شود.

الصقعبی گفت: از دیگر اهداف این مسابقه، ایجاد فضای رقابتی در زمینه حفظ و تلاوت و تجوید قرآن کریم و معرفی رقابت‌کنندگان به عنوان نمونه‌های برتر در این زمینه است تا الگویی برای دیگران باشند.

وی افزود: تقویت ارزش‌های اسلامی در جامعه و تشویق و حمایت دستگاه‌های رسمی و محلی برای تلاش در جهت حفظ قرآن کریم و کمک به کشف نسل جدیدی از قاریان و حافظان برای شرکت در مسابقات بین‌المللی، از جمله اهداف این مسابقات است.

الصقعبی درباره شرکت کنندگان این مسابقه نیز توضیح داد: در این دوره از مسابقات بیش از ۲۵۰۰ متسابق مرد و زن برای گزینش نهایی انتخاب شده‌اند.

وی ادامه داد: مسابقات حفظ قرآن کریم در کویت، از سال ۱۹۹۷ میلادی آغاز شد. در آن سال ۱۱۷ نفر به عنوان رتبه‌های نخست معرفی شدند و جوایزی به ارزش ۲۳ هزار دینار کویت (معادل ۷۶ هزار دلار آمریکا) به برگزیدگان اهدا شد.

رئیس کمیته هماهنگی مسابقات حفظ قرآن کویت در پایان گفت: سقف جوایزی که برای برگزیدگان زن و مرد در نظر گرفته می‌شود، هرسال افزایش داشته است به طوری که امسال به بیش از ۱۵۰ هزار دینار کویت (حدود ۴۹۵ هزار دلار آمریکا) رسیده است که به بیش از ۲۰۰ نفر از برگزیدگان این دوره از مسابقات اهدا خواهد شد.

 

منبع: ایکنا