۱۳۹۹/۰۱/۱۷
۷:۲۵ ب٫ظ

کمیته پزشکی حشد الشعبی در اقدامی جنازه متوفیانی که بر اثر ویروس کرونا فوت شدند را در قبرستان جدید وادی السلام در نجف اشرف دفن کرد.

تدفین متوفیان کرونا در وادی‌السلام توسط حشد الشعبی +تصاویر

به گزارش الأمه:

کمیته پزشکی حشد الشعبی در اقدامی جنازه متوفیانی که بر اثر ویروس کرونا فوت شدند را در قبرستان جدید وادی السلام در نجف اشرف دفن کرد.

سازمان حشد الشعبی از دفن جنازه متوفیان ویروس کرونا در قطعه اختصاصی خبر داد.

طاهر الخاقانی فرمانده تیبپ دوم حشد الشعبی در مصاحبه مطبوعاتی گفت: کار دفن متوفیان ویروس کرونا را در قبرستان جدید وادی السلام در نجف اشرف، شروع کردیم.

وی افزود: بعد از این که قبرستانی در منطقه بیابانی و به دور از مرکز شهر برای دفن متوفیان ویروس کرونا اختصاص داده شد، کادر های متخصص تیپ دوم حشد الشعبی اقدام به ساخت غسالخانه، نمازخانه و حفر قبر مطابق با موازین شرعی و پزشکی کرده است.

اختصاص این قبرستان به دفن متوفیان ویروس کرونا از سوی استاندار نجف اشرف و سید علاء الموسوی رئیس دیوان وقف شیعی عراق انجام گرفت.

همچنین گردان رزمی امام علی (ع) در ساخت غسالخانه، نمازخانه و حفر قبور مطابق شرایط شرعی و پزشکی مشارکت دارند و رئیس دیوان وقف شیعی با تعدادی از طلاب حوزه علمیه نجف اشرف هماهنگ کرده تا مسئولیت ادای نماز میّت برای متوفیان را بر عهده گیرند.

سعد معن مدیر روابط عمومی و رسانه وزارت کشور عراق پیشتر تأکید کرد بود که جنازه قربانیان ویروس کرونا در قبرستان وادی السلام در نجف اشرف دفن می شود.

جعفر علاوی وزیر بهداشت نیز گفته بود که این بیماری توسط جنازه های دفن شده منتقل نمی شود و آیت الله سیستانی نیز به عدم وجود مانع در دفن متوفیان کرونا در قبرستان عمومی فتوا داده بودند.