۱۳۹۸/۰۹/۱۳
۹:۰۴ ق٫ظ

سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران با رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دیدار کرد. در این دیدار حجت‌الاسلام میثم امرودی تاکید کرد: فلسطین باید یک دولت یکپارچه با حضور همه نمایندگان داشته باشد.

تعبیر سفیر فلسطین در تهران از جایگاه رهبر انقلاب در جهان اسلام

به گزارش الأمه:

صلاح الزواوی سفیر فلسطین در جمهوری اسلامی ایران با حضور در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با حجت‌الاسلام میثم امرودی رئیس این سازمان دیدار کرد. در این دیدار که به مناسبت هشتم آذرماه روز جهانی همبستگی با فلسطین برگزار شد، حجت‌الاسلام امرودی گفت: خدا را شکر که شیخ‌السفرای ایرانی، آقای صلاح زواوی بنده را با منظره‌های مقاومت می‌شناخت و به جایی آمده‌اند که ما مراکز فرهنگی زیادی داریم که می‌توانیم در خدمت مقاومت و انتقال پیام مردم فلسطین باشیم.

دل و ذهن ما فلسطینی است

وی افزود: دل و ذهن ما فلسطینی است و خواهد بود. ما با طرح‌های استکباری در خصوص آینده فلسطین همچون طرح «دو دولتی» و یا طرح آمریکایی «معامله قرن» شدیداً مخالفیم و همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند قائل به تأسیس کشور تاریخی و یکپارچه فلسطین از بحر تا نهر هستیم که در آن همه فلسطینی‌های اصیل  چه یهودی، مسیحی و مسلمان در کنار هم زندگی خواهند کرد.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران بیان داشت: ما مسجدالاقصی را پایتخت ابدی فلسطین، پایتخت جهان اسلام و پایتخت توحید عالم می‌دانیم و إن‌شاءالله بزودی آزادی آن را با همت مجاهدان و بندگان صالح خداوند شاهد خواهیم بود.

وی ادامه  داد: این را هم یقین بدانید که قطعاً کلید محو رژیم صهیونیستی زده شده است. یک روزی ما آمریکا را از ایران سربلند بیرون کردیم. به فضل خدا رژیم اشغالگر قدس هم باید به فکر جای دیگری برای خودش باشد. اساسا این دولت یک دولت جعلی است و هیچ جایگاهی ندارد. همانطور که شما هم گفتید اسرائیل قطعاً از بین می‌رود.

از روزی که فلسطینی‌‌ها با امام حسین (ع) آشنا شدند، دایره فلسطین عوض شد

حجت‌الاسلام امرودی اظهار داشت: فلسطینی‌ها یک روزی دنبال یک زیتون و یک کتاب قانون بودند. می‌رفتند سراغ حکام و سازمان ملل. از روزی که با امام حسین (ع) و جهاد آشنا شدند، دایره فلسطین عوض شد و معادلات دنیا به نفع فلسطین تغییر کرد و امروز فلسطین محور جهاد و مقاومت نه فقط برای یمن، سوریه، عراق، لبنان بلکه همه کشور‌های دنیا است. 

وی گفت: ما مشترکات زیادی داریم؛ در توحید، نبوت و معاد. ممکن است، اختلافات جزئی هم داشته باشیم که با وحدت و برادری کنار می‌آییم. اما دشمنان در صدد اختلاف‌افکنی بین ما هستند که باید هوشیار باشیم.

ایمان ما مبتنی بر دوست داشتن یمنی‌ها است

رئیس سازمان فرهنگی هنری خاطرنشان کرد: من خودم شاکی خصوصی اسرائیل هستم. از امام صادق (ع) سؤال کردند آیا حب و بغض هم جزو ایمان است؟ حضرت فرمودند: « هَلِ الإیمَانُ إلَّا الحُبّ وَ البُغض». اصلاً ایمان ما مبتنی بر ضد اسراییل بودن است و ایمان ما مبتنی بر دوست داشتن یمنی‌ها و دوست داشتن سید حسن نصرالله‌هاست. بنای ما این است و سازمان فرهنگی هنری هم این رویکرد را انتخاب کرده است.

وی افزود: مرکزی به نام فرهنگ‌سرای ملل در پارک قیطریه داریم که هفته فرهنگی کشور‌ها را در این مرکز برگزار می‌کنیم. بوستان قیطریه فضای مفرحی دارد که ما آنجا را مرکزی برای اجتماعات ملل، هفته‌های فرهنگی، اتفاقات خواهرخواندگی بین کشورها و محل اجتماع انجمن‌های دوستی اختصاص دادیم. حتی برای کشور فلسطین با اولویت باید موضوعات فرهنگی را دنبال کنیم.

حجت‌الاسلام امرودی ابراز داشت: اما برای «روزهای ملی» باغ‌موزه هنر ایرانی را برای میزبانی و با اولویت ۵۷ کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی در نظر گرفته‌ایم.

الزواوی: نقش مقام معظم رهبری در حوزه مقاومت بی‌بدیل و الهام‌بخش است

وی درباره زمینه‌های همکاری میان سفارت فلسطین در ایران و سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: سازمان فرهنگی هنری آمادگی دارد تا از طریق مراکز خود نظیر سینما، باغ کتاب، موزه‌ها و ... از مهمانان شما و خانواده‌های سفرا با افتخار میزبانی کند. همچنین اگر روسای جمهور کشورهای دیگر، مهمان جمهوری اسلامی ایران باشند، طی هماهنگی  با وزارت خارجه و شهردار تهران این امکان را داریم با هدف تقویت روابط فرهنگی نماد شهر را تقدیم روسای جمهوری کشورهای دوست و برادر کنیم.

صلاح زواوی سفیر فلسطین نیز با قدردانی از رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و تلاش‌های ارزنده ایشان، ضمن تأکید بر پیشگامی و پرچم‌داری جمهوری اسلامی ایران در حوزه مقاومت، نقش و جایگاه مقام معظم رهبری در این زمینه را بی‌بدیل، برجسته، عالی و الهام‌بخش توصیف کرد. همچنین نقش شاگردان برجسته ایشان چون سیدحسن نصرالله را در این مسیر مهم ارزیابی کرد.

 

منبع: فارس