۱۳۹۸/۰۲/۱۲
۱۲:۰۷ ب٫ظ

سخنگوی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، این نمایشگاه را محلی برای فروش کتاب‌های «ضدیهودی» توصیف کرد.

تل‌آویو، نمایشگاه کتاب را هم بهانه تبلیغ ضدایرانی کرد

به گزارش الأمه:

 رژیم صهیونیستی که از هر فرصتی برای ترویج ایران‌ستیزی و تبلیغات ضدایرانی استفاده می‌کند، این بار نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را بهانه حمله به جمهوری اسلامی ایران قرار داد.

«اوفیر جندلمان» سخنگوی «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در توییتی، با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در تهران، مدعی شد که در این نمایشگاه «ده‌ها کتاب ضدیهودی» به نمایش درآمده است.

وی افزود: «رژیم ایران هر روز می‌گوید که قصد دارد اسرائیل را نابود کند، که این به معنی ارتکاب یک هلوکاست دوم است.»

رژیم صهیونیستی سال‌هاست که از هلوکاست به عنوان بهانه‌ای برای مقابله با هرگونه انتقاد از سیاست‌های رژیم صهیونیستی استفاده کرده و با برچسب یهودستیزی بسیاری از منتقدان غربی خود را ساکت کرده است.

این هفته روزنامه «نیویورک‌تایمز» به دلیل انتشار کاریکاتوری با محتوای پیروی کورکورانه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، از سوی لابی‌های صهیونیستی به یهودستیزی متهم شد و نهایتا به اجبار این کاریکاتور را حذف و بابت انتشار آن عذرخواهی کرد.

 

بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان سیاسی آمریکایی و اروپایی هم با برچسب‌هایی مشابه به مرور از جریان اصلی رسانه‌ها حذف شده‌اند. به عنوان نمونه «استفان والت» و «جوزف نای» از نظریه‌پردازان مطرح روابط بین‌الملل به دلیل انتشار کتاب «لابی اسرائیل» که به صورت مستند نفوذ لابی‌های صهیونیستی در صحنه سیاسی آمریکا را تشریح کرده، سال‌هاست که با برچسب یهودستیزی مواجه شده‌اند و به حاشیه رفته‌اند.

این در حالی است که به نوشته روزنامه «هاآرتص» رژیم صهیونیستی با برخی از راستگراترین دولت‌های اروپایی مانند چک، اسلواکی، لهستان و لهستان که به داشتن گرایش‌های ضدیهودی متهم هستند، روابط بسیار نزدیکی دارد، چراکه این دولت‌ها سیاست‌هایی سختگیرانه علیه مسلمانان و مهاجرین اعمال می‌کنند. 

 

منبع: فارس