۱۳۹۹/۰۲/۲۰
۳:۲۸ ق٫ظ

حرم امام حسین (ع) در آستانه ولادت امام حسن مجتبی (ع) گل‌آرایی و با نصب پارچه‌هایی مزین به نام و القاب آن حضرت تزئین شد. همچنین مراسم میلاد کریم اهل بیت (ع) در شبستان حرم سیدالشهدا (ع) برپا خواهد شد.

جشن میلاد امام حسن (ع) در کربلا برگزار می‌شود/ آذین‌بندی حرم حسینی درنیمه رمضان

به گزارش الأمه:

در آستانه میلاد امام حسن مجتبی (ع)، حرم سیدالشهدا (ع) در کربلا با نصب پارچه‌های سبزرنگ مزین به نام و القاب امام دوم شیعیان آذین‌بندی شد.

برپایی جشن میلاد امام حسن (ع) در فضایی محصور در حرم حسینی

همچنین در حالی که برگزاری مراسم جشن و سرور و سایر برنامه‌های فرهنگی با حضور جمعیت در کربلا به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا ممنوع است، اما همزمان با شب نیمه ماه مبارک رمضان مصادف با میلاد کریم اهل بیت (ع)، مراسم جشن و مولودی‌خوانی در حرم امام حسین (ع) برپا خواهد شد.

در فضایی که ترتیل‌خوانی روزانه قرآن کریم در حرم اباعبدالله (ع) برگزار می‌شود و رحل‌های قرآن نیز در اطراف این محل قرار دارد، جشن میلاد برادر امام حسین (ع) برپا خواهد شد.

در این مراسم که بدون تراکم جمعیت و در فضایی محصور در نظر گرفته شده است، صدای مولودی‌خوانی از شبستان و ورودی‌های حرم پخش خواهد شد و زائران می‌توانند از این محفل بهره ببرند. همچنین به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی (ع)، بین‌الحرمین و حرم‌ها گل‌آرایی شده و در اطراف حائر حسینی نیز گل‌های طبیعی قرار داده شده است.

افزایش جمعیت زائران کربلا در آستانه میلاد کریم اهل بیت (ع)

بسیاری از مردم کربلا شب گذشته همزمان با شب زیارتی امام حسین (ع)، در آستانه ولادت امام حسن مجتبی (ع) به حرم حسینی مشرف شدند و شاهد افزایش جمعیت زائران نسبت به روزهای گذشته بودیم تا جایی که حتی در اطراف ضریح سیدالشهدا (ع) صف‌هایی برای زیارت امام حسین (ع) و دعا زیر قبه در بخش بانوان تشکیل شده بود.

در ادامه تصاویری از تزئین حرم امام حسین (ع) در آستانه ولادت امام حسن (ع) مشاهده می‌کنید؛منبع: فارس