۱۳۹۸/۰۲/۰۳
۱۲:۳۹ ب٫ظ

یک سانس به برنامه نمایش مستند «حقیقت: گمشده در دریا» به کارگردانی و نویسندگی رفعت عوده در جشنواره جهانی فیلم فجر اضافه شد.

«حقیقت: گمشده در دریا» به سانس اضافه رسید

به گزارش الأمه:

  مستند «حقیقت: گمشده در دریا» به کارگردانی و نویسندگی رفعت عوده که در بخش «مستند زیر ذره‌بین» و «شاخه‌های زیتون» سی و هفتمین جشنواره جهانی فیلم فجر حضور دارد، روز چهارشنبه ۴ اردیبهشت ساعت ۱۴ در سالن شماره دو پردیس سینمایی چارسو برای دومین بار به نمایش درمی‌آید.

این مستند پیش از این روز یکشنبه یک اردیبهشت ساعت ۲۱ در سالن دو پردیس سینمایی چارسو نمایش داده شده بود که به دلیل استقبال علاقه‌مندان نشست مطبوعاتی هم برای آن برگزار شد.

مستند «حقیقت: گمشده در دریا» به ماجرای حمله نیروهای اسراییلی به «ناوگان آزادی» می‌پردازد که حامل کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه بود. این مستند تلاش دارد رنجِ فلسطینیان ساکن غزه را به امید پایان یافتن محاصره آن‌ها به تصویر بکشد.

این فیلم که محصول ۲۰۱۷ کشور اردن است تاکنون برنده جایزه بهترین فیلم در بخش امنیت بشر در جشنواره فیلم ما مردم، بریتانیا، برنده جایزه ویژه مدیترانه‌ای در جشنواره فیلم مستقل لبنان، برنده جایزه نگاه بین‌المللی از جشنواره بین‌المللی فیلم حقوق بشر بولیوی، برنده جایزه ویژه تماشاگران از جشنواره فیلم مستند الارض ایتالیا و برنده جایزه بهترین مستند از جشنواره فیلم مریدا مکزیک شده است.

سی‌وهفتمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر تا ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می‌شود.

 

منبع: فارس