۱۳۹۷/۰۲/۰۷
۷:۰۴ ب٫ظ

كارشناسان مسايل منطقه‌اي بر اين باورند كه اين سفر براي جلوگيري از دامنه انقلاب مردمي در اردن صورت گرفته است و پاريس با اين سفر نشان داد كه دوست ندارد ديگر هم‌پيمانان منطقه‌اي غرب و آمريكا نيز دچار سرنوشت تونس و مصر شوند

شاه اردن با رئیس ستاد ارتش فرانسه دیدار کرد

رئيس ستاد ارتش فرانسه در سفر به عمان با شاه اردن ديدار كرد و آخرين تحولات منطقه‌اي را مورد بررسي قرار داد.

ژنرال "ادوارد گيو " رئيس ستاد ارتش فرانسه امروز در عمان با "عبدالله دوم " شاه اردن ديدار و آخرين تحولات منطقه‌اي را با وي مورد بررسي قرار داد.

بر اساس بيانيه‌اي كه از سوي دفتر پادشاهي اردن منتشر شده است، شاه اردن گيو را در بازگشت از سفر خود به قطر به حضور پذيرفت و آخرين تحولات منطقه و مناسبات دوجانبه را با وي بررسي كرد.

گيو در اين سفر به صورت جداگانه با "مشعل الزبن " همتاي اردني خود نيز ديدار كرده و مناسبات ميان ارتش دو كشور و راهكارهاي همكاري دوجانبه را با وي بررسي كرد.

كارشناسان مسايل منطقه‌اي بر اين باورند كه اين سفر براي جلوگيري از دامنه انقلاب مردمي در اردن صورت گرفته است و پاريس با اين سفر نشان داد كه دوست ندارد ديگر هم‌پيمانان منطقه‌اي غرب و آمريكا نيز دچار سرنوشت تونس و مصر شوند.

اين در حالي است كه فعاليت‌هاي ديپلماتيك كشورهايي نظير آمريكا، انگليس و فرانسه در جلوگيري از به ثمر نشستن انقلاب بحرين نيز به وضوح قابل مشاهده است.

 

 

زمان انتشار : 1390-01-21