۱۳۹۸/۰۱/۲۲
۱۱:۴۹ ق٫ظ

جمعی از طلاب پاکستان از جامعة المصطفی قم با مدیریت جامعه روحانیت بلتستان پاکستان برای کمک رسانی به مردم سیل زدگان صبح امروز راهی پل دختر لرستان شدند.

طلاب پاکستان به مناطق سیل زده لرستان راهی شدند/ مشارکت کشمیری‌ها در کمک به سیل‌زدگان ایران

به گزارش الأمه:

جمعی از طلاب پاکستان جامعه المصطفی قم با مدیریت جامعه روحانیت بلتستان پاکستان برای کمک رسانی به مردم سیل زدگان صبح امروز راهی پل دختر لرستان شدند.

در بیانیه ای که از سوی جامعه روحانیت بلتستان پاکستان صادر شده، آمده است که این گروه جهاد سازندگی تا یکشنبه 24/01/98 در منطقه مستقر خواهند شد.

طبق اعلام حجت الاسلام والمسلمین سید احمد رضوی رئیس جامعه روحانیت بلتستان پاکستان این اردوی سازندگی با کمک اداره کل فرهنگی جامعة المصطفی برگزار خواهد شد.

مشارکت کشمیری‌ها در کمک به سیل‌زدگان ایران

مردم منطقه کشمیر ضمن ابراز همدردی با سیل‌زدگان ایرانی، از جمع‌آوری کمک برای آنها استقبال کردند.
این در حالی است که در پی وقوع سیل در ایران، چندین سازمان مردم‌نهاد (NGO) همراه با سازمان‌های دینی و خیریه واقع در منطقه کشمیر، برای کمک به سیل‌زدگان ایرانی دست به کار شدند.
در شبکه‌های اجتماعی کشمیر، کمک به سیل‌زدگان ایرانی بسیار مورد توجه قرار گرفت و مردم به دنبال راه‌هایی برای رساندن کمک‌های خود به ایران هستند.

در این میان زنان کشمیری با اهدای ارزشمند‌ترین دارایی‌های خود به کمک خواهران و برادران ایرانی شتافتند. آنها با اهدای جواهرات خود از جمله گردن‌بند، دستبند و حلقه طلا در این امر خیر مشارکت کردند.

در سال ۲۰۱۴ (۱۳۹۳)، جاری شدن سیل و طغیان رودخانه‌ها در هند و به ویژه منطقه تحت کنترل این کشور در کشمیر صدها قربانی بر جای گذاشت؛ در این سال ایرانی‌ها کمک‌های زیادی به مرم این منطقه کردند و آنها هنوز این کمک‌ها را به یاد دارند.

منبع: حوزه نیوز و ایکنا