۱۳۹۹/۰۳/۲۲
۶:۴۳ ق٫ظ

با وجود اینکه طرح‌های توسعه اعتاب مقدسه عراق به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن مرز عراق تعطیل شدند، احداث صحن حضرت زینب (س) در طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع) در حال انجام است و در این ایام بیش از ۵ درصد پیشرفت داشته است.

فعالیت مهندسان ایرانی برای توسعه حرم حسینی در ایام کرونا

به گزارش الأمه:

طرح توسعه حرم سیدالشهدا (ع) با احداث صحن حضرت زینب (س) از سال ۹۴ به همت ستاد بازسازی عتبات آغاز شد که البته آن زمان متولیان حرم سیدالشهدا (ع) اقدام به خرید املاک اطراف حرم کردند تا فضای لازم برای ساخت صحن آماده شود.

پیشرفت صحن حضرت زینب (س) در ایام کرونا/۱

ساخت صحن حضرت زینب (س) که بیشتر با عنوان صحن عقیله شناخته می‌شود، این روزها با وجود شیوع کرونا در جهان و قرنطینه شهر کربلا، همچنان به همت مهندسان و کارگران ایرانی در حال انجام است. البته درست است که روند احداث صحن حضرت زینب (س) همچون شرایط عادی پیش نمی‌رود، اما باز هم مهندسان در تلاش هستند تا در حد امکان فعالیت‌ها تعطیل نشود و بتوانند در توسعه حرم حسینی گامی برداشته باشند.

این امر در حالی است که بیشتر طرح‌های توسعه اعتاب مقدسه عراق با شیوع کرونا و بسته شدن مرزها تعطیل شدند، به طوری که تکمیل صحن حضرت زهرا (س) در نجف و همچنین توسعه حرم‌های امامین عسکریین (ع) و امامین جوادین (ع)  ناتمام مانده و امکان اعزام مهندسان و کارگران به عراق فراهم نشده است.

پیشرفت صحن حضرت زینب (س) در ایام کرونا/۲

با این وجود روند صحن عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) که تا اواخر سال گذشته حدود ۵۰ درصد پیشرفت داشت، در چهار ماه اخیر که به دلیل شیوع کرونا بسیاری از فعالیت‌ها امکان‌پذیر نبود، بیش از ۵۵ درصد پیشرفت کرده است. یعنی بیش ۵ درصد فعالیت‌ها با وجود ماه مبارک رمضان و شیوع کرونا پیشرفت داشته است.

پیشرفت صحن حضرت زینب (س) در ایام کرونا/۳

علاوه بر این، حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) در کربلا به دلیل شیوع کرونا حتی یک ساعت هم تعطیل نشدند و زائران به صورت شبانه روز در این اماکن مقدس حضور می‌یابند. 

 

منبع: فارس