۱۳۹۹/۰۲/۱۶
۵:۲۶ ب٫ظ

با توجه به شیوع ویروس کرونا در عراق، استاندار نجف از عدم پذیرش زائران شهرها و کشورهای مختلف به این شهر در ایام شهادت امام علی (ع) و احیای شب‌های قدر خبر داد.

ممنوعیت ورود به نجف در ایام شهادت امام علی (ع)

به گزارش الأمه:

حرم امام علی (ع) در ماه مبارک رمضان به ویژه ایام شهادت امیرالمؤمنین (ع) هرساله مملو از جمعیت بود و زائرانی از کشورهای مختلف در شب‌های سرنوشت‌ساز قدر، در حرم علوی حضور یافته و علاوه بر احیای این شب‌ها، قرآن‌ها را بر سر گرفته و به نجوا می‌پرداختند.

اما امسال با شیوع ویروس کرونا و اعمال محدودیت‌ها، نه تنها در عراق بلکه در سایر کشورها، ماه مبارک رمضان متفاوت از سال‌های گذشته است و با توجه به عدم امکان تردد بین شهری در عراق، حتی مردم این کشور نیز توفیق تشرف به نجف اشرف و زیارت امام علی (ع) را در این ایام ندارند.

عدم برپایی مراسم شب‌های قدر در حرم علوی

با کنترل ویروس کرونا در عراق به نظر می‌رسید که اعتاب مقدسه عراق از نیمه دوم ماه مبارک رمضان بر روی زائران شهرهای مختلف عراق باز شود، اما مسؤولان و استاندار نجف از اعمال محدودیت‌ها حتی در ایام شهادت امیرالمؤمنین (ع) خبر داده و ‌گفته‌اند که از پذیرش و استقبال زائران داخلی و خارجی در این ایام معذور هستند.

 بر همین اساس، همچنان امکان تشرف به نجف برای مشتاقان زیارت امام علی (ع) وجود ندارد و‌ تنها مجاوران این حرم مقدس و مردم نجف، می‌توانند در این ایام به حرم علوی مشرف شوند.

همچنین با تصمیم استاندار نجف مراسم سوگواری شهادت امیرالمؤمنین (ع) و احیای شب‌های قدر نیز در حرم علوی برپا نخواهد شد.

 

منبع: فارس