۱۳۹۹/۰۳/۰۵
۱۰:۱۲ ق٫ظ

به منظور جلوگیری از شیوع کرونا تونل ضدعفونی در آستانه عید سعید فطر در ورودی‌ها به سمت حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) نصب شد.

نصب تونل ضدعفونی در ورودی بین‌الحرمین+فیلم

به گزارش الأمه:

در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان تعداد زائران حرم امام حسین (ع) بیش از گذشته شده است و در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان با وجود اینکه به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا خبری از برپایی سفره‌های افطاری در بین‌الحرمین نیست، اما مردم به صورت خانوادگی در لحظات افطار به بین‌الحرمین مشرف شده و با برپایی سفره‌های کوچک افطاری از یکدیگر پذیرایی می‌کنند.

 

همچنین با وجود کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در کربلا، همچنان محدودیت‌ها اعمال می‌شود و امکان تشرف زائران و مردم سایر استان‌های عراق به حرم سیدالشهدا (ع) و کربلا وجود ندارد.

امروز در آخرین روز ماه مبارک رمضان برای پذیرایی از زائران حسینی کربلا همزمان با عید سعید فطر، در آخرین سیطره سمت حرم و برخی ورودی‌های اطراف حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع)، تونل ضدعفونی تعبیه شده است تا زائران با گذر از ین تونل از نظر بهداشتی ضدعفونی شده و وارد فضای اطراف حرم شوند.

 

 

تاکنون حدود ۱۵ تونل ضدعفونی در اطراف حرم سیدالشهدا (ع) و حضرت عباس (ع) نصب شده و قرار است در صورت کاهش محدودیت‌ها، این تونل‌ها افزایش یابد.

علاوه بر این، در بین‌الحرمین ایستگاه‌های ضدعفونی در روزهای شلوغ قرار داده می‌شود تا علاوه بر ضدعفونی دست‌های زائران، دستکش یکبار مصرف نیز به مردم داده شود.

پس از شیوع کرونا، از اوایل اسفندماه مرزهای عراق بسته شد و عاشقان حسینی امکان تشرف به عتبات ندارند.

 

منبع: فارس