۱۳۹۸/۰۲/۱۱
۷:۵۵ ق٫ظ

در نمایشگاهی که در شهر موستار در بوسنی و هرزگوین برگزار شده، ۶ قرآن خطی ۳۰۰ ساله برای نخستین بار به همراه نسخ قرآن های چاپی قدیمی برای بازدید عموم به نمایش گذاشته شدند.

نمایشگاهی از نسخ قرآن های خطی و چاپی قدیمی در بوسنی برگزار شد

به گزارش الأمه:

 نمایشگاهی از کتب قرآنی خطی و باستانی به همراه چندین نسخه چاپی قرآن، امروز سه شنبه در شهر موستار در بوسنی و هرزگوین برای بازدیدکنندگان افتتاح شد.

این نمایشگاه که توسط موسسه یونس امره ترکیه، در مرکز فرهنگی موستار برگزار شده، قرآن های خطی قدیمی را که در طی 10 سال توسط نصرت اومریکا یک مجموعه دار بوسنیایی جمع آوری شده اند به نمایش گذاشت.

وی ضمن صحبت هایی در افتتاحیه این نمایشگاه گفت: 6 قرآن خطی 300 ساله، برای نخستین بار به نمایش گذاشته شده اند. نمایشگاه همچنین شامل چندین جلد قرآن مجید با جلد طلاکاری شده است.

وی افزود: من کتابخانه ای متشکل از 3 هزار کتاب در منزلم دارم. که 200 نسخه قرآن مجید در میان آنان به چشم می خورد. عشقم به کتب مقدس، میراثی است که از پدربزرگم به ارث برده ام.

اومریکا خاطرنشان کرد که جمع آوری قرآن های خطی و چاپی مذکور 10 سال طول کشیده و وی بسیار خوشحال است از اینکه موفق به افتتاح این نمایشگاه در موستار شده است.

سولجو سیکوتیک معاون مدیر مدرسه تاریخی که نمایشگاه در آن برگزار شد گفت: کتاب مقدس قرآن جایگاه بسیار مهمی در قلب هر مسلمان دارد. و محافظت از قرآن به معنای محافظت از ریشه های ماست.

وی از اومریکا به خاطر جمع آوری به اشتراک گذاشتن این مجموعه قدردانی کرد.

لازم به ذکر است شهر موستار یکی از شهرهای بوسنی و هرزگوین و بزرگترین و مهمترین شهر در ناحیه هرزگوین و مرکز کانتون هرزگوینا-نرتوا می‌باشد.

 

منبع: حوزه نیوز